Węglowodory nasycone sprawdzian gimnazjum
heksa- sześć) itd.. Test sprawdzający wiadomości i umiejętności z węglowodorów .. 1. węglowodory nasycone 2. węglowodory nienasycone 3. polimeryzacja 4. polietylen a. produkt polimeryzacji etenuWęglowodory nasycone (alkany) to węglowodory, w których cząsteczkach między atomami węgla występują wyłącznie wiązania pojedyncze.. sciaga.pl menu profil.. Tymczasem prawda okazuje się brutalna: umiemy bardzo niewiele.. W każdym zadaniu należy wskazać jedną poprawną odpowiedź.. Odmiana węgla tworząca twarde, przezroczyste kryształy, przewodzi ciepło, nie przewodzi prądu elektrycznego 5.Chemia, Sprawdziany i testy Sprawdzian wiadomości z węglowodorów.. Przyjrzyjmy się teraz bliżej budowie cząsteczek n-alkanów.. Poznajemy naturalne źródła węglowodorów, Poznajemy węglowodory nasycone, Poznajemy węglowodory nienasycone, Poznajemy alkohole, Poznajemy kwasy karboksylowe, Poznajemy estry, Poznajemy pochodne .WĘGLOWODORY #E7 - ogarnij chemię z Panem Belfrem Pan Belfer.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Część ALKANY parafiny nasycone węglowodory acykliczne o wzorze ogólnym CnH n stanowią szereg homologiczny najprostszego alkanu metanu CH.. (1 pkt.). Szereg homologiczny to zbiór związków organicznych o podobnej budowie i właściwościach, które jeśli uporządkujemy według wzrastającej liczby atomów węgla, to każdy kolejny związek różni się od poprzedniego o grupę CH 2.Co to są węglowodory ,weglowodory nasycone, weglowodory nienasycone,alkany,alkeny i alkiny-definicja..

klasa III gimnazjum.

Węglowodory - test powtórzeniowy z węglowodorów i ich wzorów.. Za każde zadanie przewidziana jest inna liczba punktów zamieszczona po numerze zadania.. Który zbiór zawiera surowce energetyczne, w których skład wchodzą węglowodory: a) węgiel kamienny, ropa naftowa, gaz ziemny c) węgiel kamienny, wapienie, gaz ziemny b) ropa naftowa, gaz ziemny, wapienie d) ropa naftowa, krzemionka, węgiel kamienny Zad.2.Węglowodory - sprawdziany • Chemia • pliki użytkownika madziunia56 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 121030 101719.jpg, 121204 100658.jpg Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Chemia nowej ery 3 sprawdziany Nowa Era dla gimnazjum.. Jak wspom­niano, wszystkie wiązania w ich cząsteczkach są wiązaniami pojedynczymi.Węglowodory nienasycone podobnie jak nasycone (alkany) tworzą szereg homologiczny.. „Poznajemy węglowodory nasycone" Grupa A i B, plik: klasowka-2-poznajemy-weglowodory-nasycone-grupa-a-i-b.pdf (application/pdf) Chemia Nowej EryWęglowodory nasycone (alkany) to węglowodory zawierające jedno wiązanie między atomami węgla..

Chemia nowej ery 3 sprawdziany i odpowiedzi zgodne z nową podstawą programową.

Węglowodory nasycone (alkany) Węglowodory, fluorowcopochodne węglowodorów Węglowodory nasycone (Alkany) .Sprawdzian - Węglowodory - wersja A Zad.1.. Uporządkuj podane węglowodory, przypisując nazwom odpowiednie wzory: C 4 H 6 C 2 H 2 C 3 H 8 C 4 H 8 C 3 H 4 C 4 H 10 C 3 H 6 CH 4 C 2 H 6 C 2 H 4 ALKANY ALKENY ALKINY Wzór Nazwa Wzór Nazwa Wzór Nazwa 23.Sprawdzian składa się z dwóch części.. Kopcący płomień wskazuje, że spalanie jest niecałkowite.Sprawdzian-węglowodory: A Zad.1 12p Dla podanych węglowodorów zapisz wzór sumaryczny i strukturalny.. Część druga składa się z innego typu zadań.. Najprostszym przedstawicielem alkinów jest etyn - acetylen C 2 H 2.. Dla 2 przykładów wybranych przez siebie, zapisz wzór półstrukturalny: a) heksan b) butin c) penten d) oktan e) propin Zad.2 6ptest: ii klasa gimnazjum - test sprawdzajĄcy wiedzĘ z i semestru ukŁad okresowy pierwiastkÓw, budowa atomu, wiĄzania chemiczne, wzory strukturalne, sumaryczne, tworzenie nazw podstawowych zwiĄzkÓw chemicznych.. Łącznie można uzyskać 26 .Ostatecznym produktem reakcji będzie etan - węglowodór nasycony, który nie ulega addycji..

Wydaje nam się, że jak już opanujemy nazwy i wzory, to umiemy węglowodory.

penta- pięć), o sześciu atomach węgla - heksan (gr.. Nazwę alkenu tworzy się od nazwy alkanu o tej samej liczbie atomów węgla w cząsteczce, dodając zakończenie -en zamiast -an.Węglowodory - organiczne związki chemiczne zawierające w swojej strukturze wyłącznie atomy węgla i wodoru.Wszystkie one składają się z podstawowego szkieletu węglowego (powiązanych z sobą atomów węgla) i przyłączonych do tego szkieletu atomów wodoru.. Węglowodory są podstawowym składnikiem ropy naftowej, która stanowi ich podstawowe źródło w przemyśle.Węglowodory są związkami chemicznymi zawierającymi w swoich cząsteczkach jedynie atomy węgla i wodoru W zależności od budowy szkieletu węglowego związki te można podzielić na: alifatyczne (łańcuchowe) i pierścieniowe (cykliczne) Wśród węglowodorów łańcuchowych można z kolei wyróżnić: węglowodory nasycone (alkany) oraz nienasycone (alkeny i alkiny).1) Węglowodory to: a) związki zbudowane z wodoru i tlenu b) związki zbudowane z wodoru i węgla c) związki zbudowane z wodoru i siarki 2) Alkany to: a) węglowodory nasycone b) węglowodory nienasycone 3) Wiązania potrójne mają: a) alkeny b) alkiny 4) CnH2n+2 to wzór: a) na alkiny b) na alkeny c) na alkany 5) Węglowodory należą do grupy: a) związków nieorganicznych b) do żadnej z .1) Węglowodory to: a) związki zbudowane z wodoru i tlenu b) związki zbudowane z wodoru i węgla c) związki zbudowane z wodoru i siarki 2) Alkany to: a) węglowodory nasycone b) węglowodory nienasycone 3) Wiązania potrójne mają: a) alkeny b) alkiny 4) CnH2n+2 to wzór: a) na alkiny b) na alkeny c) na alkany 5) Węglowodory należą do grupy: a) związków nieorganicznych b) do żadnej z .Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Uczymy się w szkole całego szeregu homologicznego alkanów: metan, etan, propan, butan… i tak do dziesięciu..

...uzyskuje się węglowodory nasycone i nienasycone o różnych długościach łańcuchów, a co za tym idzie o różnych własciwościach.

własnie za kilka dni mam sprawdzian z ego ( brrrr ) i to bedzie niezła powtórka.. śmierć tym, co wymyślili chemie, chwała dla autora tej pracy.Klasówka 2.. W chemii organicznej najważniejsze jest to, aby wiedzieć co z czym reaguje i co powstanie.Zbiór zadań maturalnych:węglowodory testWĘGLOWODORYwęglowodory aromatyczne test Zobacz również: Bezkręgowce, stawonogi, budowa stawonogów, test #1 Bezkręgowce, pierścienice, budowa pierścienic, test #1 Alkany - węglowodory nasycone - chemia - zadania otwarte #1 Alkeny - węglowodory nienasycone - chemia - zadania otwarte #2 Część pierwsza zawiera 10 zadań testowych (każde za 1 punkt).. Jest to bezbarwny gaz, palny - spala się jasnym, świecącym płomieniem..Komentarze

Brak komentarzy.