Sprawdzian z lektury w 80 dni dookoła świata klasa 5
175 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Tak było do czasu, gdy założył się z kolegami z ekskluzywnego klubu o to, że w osiemdziesiąt dni objedzie świat dookoła.„Krzyżówka o lekturze" .. Marta Kaczmarek klasa 6a.. Proszę napiszcie, daje NAJJ ;) Dzięki z góry.. // odpTEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" 1.. Warto marzyć.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataw Marianowie „W OSIEMDZIESIĄT DNI DOOKOŁA ŚWIATA" TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY Drogi Uczniu!. Czytałeś książkę i zastanawiasz się, ile z niej pamiętasz?. Jej akcja toczy się w scenerii XIX wieku.. Jakiej narodowości był sługa Fogga?. Sprawdzian wiedzy na pewno Ci się przyda :) .. 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w .Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Fileasa Fogga, głównego bohatera książki J. Verne pt.: „W 80 dni dookoła świata".. Sprawdzian po rozdziale V.. U góry znajdziesz quiz Test z lektury "W 80 dni dookoła świata".Powodzenia.. Scenariusze do lektur LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni Opracowanie: Patrycja Woźniak .. Juliusz Verne, W 80 dni dookoła świata Opracowanie: Kamila Krzemieniewska-Kleban Scenariusz - plik pdf.Witaj na stronie Quizz.pl..

Test z lektury „W 80 dni dookoła świata"!

W podróż wyrusza jeszcze tego samego dnia, razem z nowo zatrudnionym francuskim służącym, Obieżyświatem.. Pan Fogg założył się o: 100 funtów 3 tys. dolarów 20 tys.futów 30 tys.dolarów : 3. .. Jutro pójdę w świat.. Skomentuj.. 8.Podróżujemy dookoła świata Pomysł na lekturę „W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a Zaproponowany cykl zajęć ma na celu pokazanie uczniom piękna świata, jego egzotyki i osobliwości.. // odp; Ciekawostki o autorze powieści - Przymiotniki.. 25 tysięcy; 55 tysięcy; 65 tysięcy; Sprawdź się w poniższych tematach: Harry Potter.. Pan Fogg pokłócił się z Proctorem.Klasa 5 !. Co zginęło z Banku Anglii?. Podczas podróży wraz z bohaterami lektury uczniowie przeżyją niezwykle przygody i podejmą trudne decyzje.. Londyński dżentelmen wiódł samotne, monotonne i uporządkowane życie.. Legendy ojczysteOdpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. ze sprzedawcą sklepu mięsnego.. Udostępnij.. 0 0 Odpowiedz .Quiz wiedzy z lektury "W 80 dni dookoła świata".. "W 80 dni dookoła świata" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Położył się na miejscu jej zmarłego męża na stosie ofiarnym i wyniósł ją z płomieni.. W 80 dni dookoła świataLekcja poświęcona omówieniu lektury pt. Szkoła podstawowa klasy 4-8 .. 1.Członkiem jakiego klubu był w powieści Fogg?.

Lektura w 80 dni dookoła świata pomożesz ?

5. Podaj nazwisko osoby, która śledziła Fogga i starała się utrudnić mu podróż?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Sprawdzian ze znajomości lektury "W 80 dni dookoła świata".W 80 dni dookoła świata - test ze znajomości lektury .. Fileas Fogg założył się, że objedzie świat w 80 dni o: a) 500 000 funtów b) 20 000 funtów c) .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Ile czasu miał Fogg na przebycie świata?. Autorem książki jest Juliusz Verne.. akcja powieści toczy się w podróży, niezwykłe jest to, że bohaterowie pokonują duże odległości bardzo szybko, jak na czasy, w których żyją, a czasem sięgają po niestandardowe środki lokomocji, jak np. słoń, łódź-sanie;Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum.. .Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=) 1.. 0 ocen | na tak 0%.. c) W nocy ukradł strażakom klucz do jej celi.Co wiesz o lekturze " W 80 dni dookoła świata"?. Co zginęło z Banku Anglii?A..

Co było na sprawdzianie z lektury "W 80 dni dookoła świata".

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. KawaiiNightmare 3 lata temu.. Bo na pewno będziesz mieć test z tej lektury.. wypisz osoby pojawiające się w powieści ,, W 80 dni dookoła świata '' podczas wyprawy Pana Fooga .. 90 dni B. 80 dni C .Plik w 80 dni dookoła swiata sprawdzian.docx na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 4 gru 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Witaj na stronie Quizz.pl.. Ile czasu miał główny bohater na podróż dookoła świata?. Na zadanie otwarte odpowiadaj całymi zdaniami Powodzenia!. Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Jutro pójdę w świat .. U góry znajdziesz quiz W 80 dni dookoła świata.W 80 dni dookoła świata - przetestuj swoją wiedzę.. Quiz wiedzy o Harrym Potterze.. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1.. Klasa 5 (Vulcan)Lekcja poświęcona omówieniu lektury pt.. Czytaj uważnie polecenia.. // odp; Odtwarzamy trasę podróży pana Fogga - Kolejność wydarzeń.. Co wiesz o małym-wielkim czarodzieju?Lektura "W 80dni dookoła świata" -sprawdzian?.

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Lekcja poświęcona omówieniu lektury pt. .. Test z lektury pod tytułem ,,W 80 dni dookoła świata" .W 80 dni dookoła świata to najsłynniejsza powieść Juliusza Vernea.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. W 80 dni dookoła świataLekcja poświęcona omówieniu lektury pt.. Sprawdzian po rozdziale VII.. pytanie 1 z 10.. Szukaj.. Pan Fix był: kamerdynerem bezdomnym detektywem lekarzem : 2.. Scenariusze do lektur.. Książka opowiada o pewnym, niezwykle tajemniczym angielskim dżentelmenie, który zakłada się z członkami klubu „Reforma" o to, że opłynie kulę ziemską w zaledwie 80 dni.Od słowa do słowa, zakłada się z nimi o wielką sumę, że zdoła objechać świat dookoła w ciągu zaledwie 80 dni.. Pan Foog wygrał zakład.. Ile funtów zostało skradzione z banku w lekturze "W 80 dni dookoła świata"?. W 80 dni dookoła świata to powieść podróżniczo-przygodowa i jako taka ma następujące cechy:.. Czy może to jest Twoja szkolna lektura?. Test z odpowiedziami !. martakaczmarek00 Posted in: Bez kategorii, Cyfrowa Szkoła 2012/13.. W 80 dni dookoła świata.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz.. Jak miała na imię współtowarzyszka Fogga?. A i B .. Jutro pójdę w świat.. A.Reforma B.Prawda C.Honor 2.. Tagi dla tego testu: Lektury, "W 80 dni dookoła świata", szkołaZestaw: "216 W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 1" 0.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. A ja już miałam i pomogę Ci dostać 5. .. Moja podróż dookoła świata w 80 dni Proudly powered by WordPress .Juliusz Verne - "W 80 dni dookoła świata", rozdział 5 // BajkoBooki BajkoBooki.. z barmanem z baru "Hild" 9.W 80 dni dookoła świata.. 55 tys. funtów szterlingów B. złoto C. diamenty D. milion dolarów2.Ile pamiętasz z książki "W 80 dni dookoła świata"?. W ślad za nimi udaje się agent policji Fix, przekonany, że pan Fogg jest uciekającym przestępcą…Gatunek utworu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt