Sprawdzian europa i świat w xvi wieku

sprawdzian europa i świat w xvi wieku.pdf

Rozdziały: POLSKA I ŚWIAT W XII-XIV WIEKU, SPOŁECZEŃSTWO ŚREDNIOWIECZA, POLSKA I EUROPA W XV WIEKU, NARODZINY NOWOŻYTNEGO ŚWIATA, RZECZPOSPOLITA W XVI WIEKU, WIEK WOJEN.SPRAWDZIAN I.. Wielkie odkrycia geograficzne: najważniejsze państwa biorące udział w odkryciach: Portugalia, Hiszpania, Włochy .. (wzmocnienie pozycji Polski w Europie, obdarzenie szlachty litewskiej przywilejami szlachty polskiej, brak dziedzica tronu spowodowałby rozpad unii personalnej) .. pomagamy w sprawdzianach .Sprawdzian 1.. Jezuici - to zakon założony przez Ignacego Loyolę.. I wojna światowa; 89% Rewolucja w Europie; Polecane teksty: 78% Wpływ Wisły na gospodarkę w XV i XVI wieku.. ABSOLUTYZM WE FRANCJI .. scharakteryzować sytuację religijną we Francji w drugiej połowie XVI w. Top Viral Talent Recommended for youEuropa i świat XVI wiek (zagadnienia) Hej, w czwartek mam sprawdzian z historii robię sobie notatki od weekendu po trochu, zostało mi niestety jeszcze parę zagadnięć może pomożecie?Europa i świat na przełomie XIX i XX wieku (lekcja powtórzeniowa) .. Pierwsze metro na świecie uruchomiono w Londynie w 1893 roku, a obsługiwały je parowozy.. Paweł .Historia-Polska i Świat w XII-XIV wieku egzamin gimnazjalny.. SPRAWDZIAN I Nowy człowiek w nowym świecie wiek XVI GRUPA A Zadanie 1.. W ciągu XV i XVI wieku w Europie toczyła się walka o hegemonię pomiędzy Habsburgami..

... Europa w XVII wieku.

Gospodarka w okresie imperializmu 4.. Plansze z mapami .. Krok poza Europę 3.. Europa i świat w XVI wieku (wersja do edycji) na Uczę.pl.. Rozdział 4.. .Europa i Polska w XVII wieku i pierwszej połowie XVIII wieku.. Chronologia wydarzeń 1.. Renesans (Odrodzenie) - nowa epoka w dziejach kultury Europy, trwającą od XV do końca XVI wieku.. np. Kryzys gospodarczo-społeczny w Europie na przełomie XIV i XV w. wywołały m.in.: epidemia dżumy, która spowodowała śmierć ogromnej liczby ludności oraz zahamowała rozwój handlu i gospodarki, konflikty zbrojne toczone w Anglii i Francji, a także bunty oraz powstania skierowane przeciw porządkowi feudalnemu.a) Renesans w Europie trwał od I poł. XIVwieku do II poł. XVII wieku.. Ściągnij i pisz sprawdziany na taką ocenę jaką chcesz.. Wielkie odkrycia geograficzne 3.. Europa i świat w epoce odrodzenia.. Dostęp dla zalogowanych \ Historia \ Klasa 2 \ Świat w XVIII wieku .Europa i świat w okresie Odrodzenia.. "W kręgu władców polskich" - test sprawdzający dla klasy V Dorota Kołtko "Wielkie zmiany cywilizacyjne XIX wieku" - test dla klasy VI Renata Patyk „Konkurs Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej" - dla klas I gimnazjum.. Reforma wewnętrzna Kościoła i kontrreformacja 1. a władcami Anglii i Francji.. Piotr Ernst „Rzeczpospolita u schyłku średniowiecza" - sprawdzian wiedzy i umiejętności uczniów..

sytuacja Polski w XVI wieku.

Kolonializm w XIX wieku 4.. 1525 - zakończenie sporów pomiędzy Habsburgami a Francją po bitwie pod Pawią.. Konflikty kolonialne 4.. Jego zadaniem było wcielanie w życie postanowień soborowych .Historia OPERON Sprawdzian Europa i Polska w XVII i pierwszej połowie XVIII wieku Klasa 2 • pliki użytkownika Sprawdzian-Test-Odpowiedzi-Chomikuj przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Historia OPERON Sprawdzian Europa i Polska w XVII i pierwszej połowie XVIII wieku Klasa 2.pdfW pliku znajdują się testy i odpowiedzi do każdego działu w książce.. Podsumuj, z czego to wynika (z jakich nowych idei, poglądów, odkryć itp.).NaCoBeZU Szkoła podstawowa, wiedza, ćwiczenia, sprawdziany, kartkówki.. Europa i świat w epoce odrodzenia.. Rozdział 6.. POJĘCIA I POSTACIE.. wybuchem 1 wojny światowej niemcy i francja rywalizowały o wydarzenia historyczne świat po 1 wojnie światowej polska i świat w ii połowie 20 wieku sprawdzian scribd boginie greckie wynalazki 20 wieku .Plik test z historii europa i swiat w xvi wieku.pdf na koncie użytkownika donniecruz • Data dodania: 21 sty 2015.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .1..

Początki gospodarki światowej 4.

Sprawdzian 1. wskazuje na mapie ziemie,Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym .3.. Nowy człowiek w nowym świecie wiek XVI.. c) Erazm z Rotterdamu - „obywatel świata" to jeden z najwybitniejszych humanistów epoki renesansu.Sprawdzian "Świat w XVIII wieku" - grupa A i B. 4 MB.. Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. Oświecenie w Europie i w Polsce.. 1 2 .. \ Historia \ Klasa 2 \ Świat w XVIII wieku Mapa "Europa w XVIII w.. Rozdział II XVII wiek str. 88 - 163 XVII wiek.. Wojny Polski z państwem moskiewskim.. POLSKA W XVI WIEKU 7. .. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.IV - EUROPA I AMERYKA W XVII I XVIII WIEKU.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.2) Europa Wschodnia - postępowanie refudalizacji, renta była odrabiana w polu.. Rozdział 5.. Konkwistador - hiszpański zdobywca nowych ziem w Ameryce Południowej.. b) Jan Gutenberg w 1450 roku wynalazł prasę drukarską oraz aparat do odlewania czcionek.. Brzemię białego człowieka 4..

Podobne tematy: Europa w XVIII wieku.

86 XVI wiek.. Europa Wschodnia i Północna w XVI w. Reformacja 1.. Świat i Rzeczpospolita w końcu XVIII wieku.. Polska i Litwa pod rządami ostatnich Jagiellonów którymi władali Jagiellonowie; Zagadnienia 1.. Świat od Rewolucji Francuskiej do wybuchu I wojny światowej (poziom gimnazjum) Środki stylistyczne - składniowe środki wyrazu 1138 historia Europa w średniowieczu Bogowie egipscy Najważniejsze daty, 2 gim.. Seria: Historia (gimnazjum / historia) Poziom: Klasa 2 / Świat w XVIII wieku: Tagi: sprawdziany: Dostęp dla zalogowanych.. Likwidacja państwa zakonnego i powstanie Prus Książęcych.. Niepodległe państwa w Nowym Świecie 4.. Subskrybuj posty.. Henryk VIII, Akt supremacji, pokój w Augsburgu, Bardziej szczegółowoRozdział I - Europa i świat w XVI wieku; Rozdział II - Polska w XVI wieku; Rozdział III - Europa w XVII wieku; Rozdział IV - Polska w XVII wieku; Rozdział V - Świat w XVIII wieku; Rozdział VI - Polska w XVIII wieku; Rozdział VII - Napoleon i próby odbudowy niepodległej Polski; Śladami przeszłości - Kl. III GIM .w renesansie Sprawdzian 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!9.. Najbardziej charakterystycznymi elementami kultury masowej na przełomie XIX i XX wieku było kino, gazety oraz widowiska sportowe.. Znaleziono 36 plików.. racjonalizm.Wiek XVI, jeśli go porównać z wiekiem „typowego średniowiecza" w dziejach Europy, jakim było niewątpliwie XIV stulecie, stanowi zupełnie nową jakość.. Materiały do każdego rozdziału umieszczam na kolejnych podstronach.84% Europa i Świat XVI-XVII (upadek rzeczpospolitej, rozbiory polski, KEN, Konstytucja 3 maja) 73% Odkrycia geograficzne w XV i XVI wieku; 83% Świat - wiek XV-XVI (Wielkie odkrycia geograficzne, początki reformacji w Europie) - notatki z lekcji, zakres podstawowy (w formie pliku) 85% Kolonialna ekspansja europejska w XV i XVI wiekuEuropa w XVIII wieku .. 85% Historia gospodaracza- Charakterystyka przemian gospodarczych na świecie 1870-1914.. Rozdział III XVIII wiek - część pierwsza str. 166 - 204 XVIII wiek - część pierwsza TEST.. Europa świat w XVI wieku DZIAŁ II.. (0 3 pkt) Podkreśl te pojęcia i postacie, które odnoszą się do XVI-wiecznej Anglii.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!14.. Walka o dominację w Europie Zachodniej w XVI wieku 1.. 1529 - podpisanie pokoju w .Sprawdziany (6) Pobierz wszystkie z bieżącej strony Sortuj: Znaleziono 36 plików..Komentarze

Brak komentarzy.