Sprawdzian z mitologii klasa piąta
kinga_bartosiewicz11 2 lata temu.. W teście znajduje się 8 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Dobrym pomysłem na urozmaicenie lekcji są klasowe konkursy.. 3.MITOLOGIA Iza Ługowska-Panasiuk Mitologia To zbiór mitów, czyli opowieści o starożytnych bogach i herosach (bohaterach).. Za kogo za mąż wyszła Kora?. .Sprawdzian wiadomości z języka polskiego dla klasy V "MITY GRECKIE".SPRAWDZIAN KL.5 - STAROŻYTNA GRECJA imię i nazwisko .. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaE‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.6.Podaj imiona bogów, bogiń, herosów lub ludzi związanych z mitami na temat: - Zmiany pór roku, - Wschodu słońca, jego przebiegu po niebie i zachodu, - Latania człowieka, - Otrzymania przez ludzi ognia, - Powstawania piorunów.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Odpowiedz.. Wyjaśnił pojęcia (0-3 p): agora .. co się zdarzyło potem i kiedykolwiek przedtem.. Imiona pierwszych bogów: 4.. Skomentuj.. Jaką monetę wkładano zmarłym w usta?. Pierwsza z nich to książki, które uczeń może czytać dla przyjemności, w drugiej natomiast znajdują się teksty, które rozbudzają wrażliwość i pomagają sprostać wymaganiom dotyczącym kształcenia literackiego, zawartym w podstawie programowej.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .testy sprawdziany odpowiedzi klasa piąta 5: Testy Sprawdziany szkoła podstawowa kl 6: Inne pliki do pobrania z tego chomika..

sprawdzian gramatyczny klasa V cz 2.jpg.

zmarła, bo ukąsiła ją żmija, odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie, porwał ją Hades i zabrał do świata podziemnego, nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża.. Łącznie do uzyskania jest 10 punktów.. Alfik humanistyczny kl V.jpg.. Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.Czy przejdziesz ten test z j.polskiego, klasy piątej?. Kim była Ariadna?. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Sprawdzian z biologii klasa 5 dział 3 - Wirusy, bakterie, protisty i grzyby - Puls życia pixabay.com Sprawdzian z biologii dla klasy 5 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Puls życia z działu "Wirusy, bakterie, protisty i grzyby".. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. Oczywiście najchętniej biorą w nich udział dobrzy uczniowie..

Sprawdzian gramatyczny - części mowy klasa V cz 1.jpg.

Każdy nauczyciel chciałby pracować z uczniami zdolnymi; ale trzeba też dać szansę tym mniej zdolnym.. Pamiętaj o zasadach pisania listu.. Leonidas bowiem z garstką zaledwie wojowników, których powiódł pod Termopile, przeciwstawił się Kserksesowi, ze wszystkich królów (.). perskich najwybitniejszemu pod względem .Lektury szkolne w klasie piątej można podzielić na dwie kategorie.. Na tej stronie wpisz swój kod, nie wpisuj nazwiska, imienia ani klasy.. Odpowiedz pełnym zdaniem na pytanie: Dlaczego Charon przewiózł Orfeusza za darmo na drugi brzeg Styksu?Materiały dydaktyczne z języka polskiego szkoła podstawowa klasa 5.. Quiz w Poczekalni.. Może być: mitologia grecka mitologia rzymska mity skandynawskie i innych kultur DRZEWO GENEALOGICZNE BOGÓW GRECKICH KAŻDY Z BOGÓW MIAŁ SWOJE ATRYBUTY I SPECJALNOŚĆ ZEUS - ojciec bogów i ludzi, pan nieba i piorunów POSEJDON - władca mórz HADES .Teraz polski do nauki języka polskiego, historia wczoraj i dziś wydawnictwa nowa era..

_____ _____ _____ 2.Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.

2.Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. 12 jest nieprawdą, bo.. Planeta Nowa Puls Życia Spotkanie z fizyką Tajemnice Przyrody Wczoraj i dziśNapisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią.. Udostępnij.. 1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .Sprawdzian z Mitologii Klasa V !. Jak nazywa się morze i wyspa, na którą spadł Ikar?. (Język Polski).. Odpowiedz.. Planeta Nowa Puls Życia Spotkanie z fizyką Tajemnice Przyrody Wczoraj i dziśChemia Nowej Ery Dziś i jutro Klasa 4 Klasa 4 Klasa 4 klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 NOWE Słowa na start!. Co stało się z Eurydyką?. Napisz opowiadanie z dialogiem, którego akcja toczy się na wyspie cyklopa Polifema..

Całość powinna Ci zająć maksymalnie 10-15 minut.Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 5.

Już w pyt.. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. Napisz mit o powstaniu szkoły przy ulicy Puszczyka 6.. 1 / 21 Sprawdzian opracowały: Maria Krupa, Dorota Lewosz, Urszula Normantowicz, Elżbieta Olechno KOD UCZNIA Sprawdzian diagnozujący w klasach piątych Instrukcja dla ucznia 1.. #miologia #grecja .. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kto ją otrzymał?. Wyjaśnij co oznaczają podane związki frazeologiczne : Syzyfowa praca Ikarowe loty Stajnia Augiasza 8.Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Trójkąty.. Kto zabił Minotaura?. Alfik humanistyczny klasa V.jpg.Słowa z uśmiechem 4,5,6 7 listopada 2014 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany Książka nauczyciela zawiera sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi oraz przykładowe wypracowania z poniższych działów:Chemia Nowej Ery Dziś i jutro Klasa 4 Klasa 4 Klasa 4 klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 NOWE Słowa na start!. Połącz w pary: a) „Wielka wojna w kosmosie" 1) mit chiński b) „P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) „Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Czytaj uważnie wszystkie teksty i zadania.. Możesz wyobrazić sobie, że jesteś .Sprawdzian w klasie piątej szkoły podstawowej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt