Edytor tekstu sprawdzian liceum
Kliknij i odpowiedz.informatyka • gimnazjum kl.II sprawdziany • pliki użytkownika zbynio1234567890 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 1 test Testy z podstaw informaty.doc, 4 test edytor tekstu wiadomosci tresty odpowiedzi.docSprawdzian ma na celu na celu sprawdzenie umiejętności uczniów posługiwania się edytorem tekstu (w naszym wypadku jest to Microsoft Word) w zakresie najważniejszych możliwości takiego programu i najczęściej wykonywanych przy jego pomocy elementów dokumentu.. Nie musi być nawet opcji pogrubienia, żeby program nazywał się edytorem tekstu.. Sprawdzian umiejętności z Worda .test dotyczący edytora tekstu - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest sprawdzający wiadomości i umiejętności z edytora tekstu WORD Instrukcja wykonania testu.. Formatowanie znaku i akapitu na przykładzie podania do szkoły: instrukcja : zadanie.Ćwiczenia praktyczne z edytora tekstu WORD.. Tylko być grzeczni.. Test składa się z dwóch części: I teoretyczna i II praktyczna.. 2. kogo zapraszasz, napisz czcionką Comic Sans MS, rozmiar 26, koloru czerwonego, (1p.. Tutaj zastosowano czcionkę o wielkości 12 punktów.. Za pomocą edytora tekstu Microsoft Word zredaguj zaproszenie według schematu: 1. słowo zaproszenie napisz korzystając z dowolnego obiektu WordArt., (2p.). Po kilku lekcjach informatyki, na których intensywnie ćwiczyłem pisanie tekstów za pomocą edytora Word, umiem między innymi: używać numerowania i wypunktowania, (() pogrubiać..

... edytor tekstu ?

W zadaniu 1 dopisz poprawną odpowiedź, a w pozostałych zakreśl prawidłową odpowiedź.Sprawdzian z formatowania tekstu, na którym uczniowie mogą przekonać się, czy potrafią dobrze posługiwać się edytorem tekstu Word.. W Excelu zasadniczo też się wpisuje tekst, więc można go uznać za edytor, ale opcji ma o wiele więcej.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Zamień wszystkie litery " q " na literę " g " Wszystkie występujące imiona zamarkuj żółtym kolorem markera oraz obtocz czerwoną ramką, patrz przykład obok - Marek.. Od pierwszych lekcji w tym edytorze uczymy i utrwalamy zapisywanie wyników pracy na dysku.TA STRONA UŻYWA COOKIE.. Zapisany tekst otocz ramką o grubości 1½ pkt w kolorze czerwonym z żółtym .II Liceum Ogólnokształacące Zespół Szkół nr 1 Zespół Szkół nr 2 .. EDYTOR TEKSTU: Ćwiczenie 1.. )Test sprawdza wiadomości z informatyki, z edytora tekstu, w klasie szóstej.. I tyle.. Wykonaj poniższe ćwiczenia: Zastosuj czcionkę Comic Sans MS.. Zainteresowania..

Co to jest Edytor tekstu?

Włącz dzielenie wyrazów dla całego tekstu.Edytor tekstu to program, który pozwala na edycję tekstu, a właściwie na jego wprowadzanie.. Skopiuj poniższy tekst i wklej do nowego dokumentu tekstowego.. Otwórz edytor tekstu Word i wykonaj w nim następujące zadania: 1) Zdefiniuj styl KOREK charakteryzujący się zieloną czcionką Arial o rozmiarze 10 punktów i czerwoną ramką.. Marginesy są ustawione następująco: lewy 3cm,SPRAWDZIAN UMIEJĘTNOŚCI POSŁUGIWANIA SIĘ EDYTOREM TEKSTU (MICROSOFT WORD) 1.. Wydrukuj pracę Radzę Ci, abyś niezależnie od zachowania końcowych wyników pracy, co pewien czas zachowywał(a) to co robisz w trakcie rozwiązywania zadań.. Czy potrafiłbyś odpowiedzieć na pytanie, jakie zainteresowania ma dzisiejsza młodzież?. Tytuł napisano stosując styl „Nagłówek 2".. Najczęściej jest to fragment dokumentu zawierający jedną myśl.. Wpisywany teraz tekst stanowi jeden akapit.. Czytaj uważnie.. formatowanie znaku.. Może on się składać z jednego lub wielu zdań.. Wujek Beno pozjadał wszystkie rozumy i Labirynt dla niego to pestka.W kolumnie pierwszej umieść rysunek format.gif dostępny w folderze \\sbs2k\sprawdzian\, sformatuj rysunek względem tekstu (patrz przykład) Poniżej tekstu w kolumnach (dla 3 akapitów) zadeklaruj odstępy po każdym akapicie 6 pkt..

Ćwiczenia z edytora tekstu WORD.

Wpisywany teraz tekst stanowi jeden akapit.. Informuje o stanie dokumentu w pasku stanu.. Tego typu pytania zadaje sobie wielu spośród dorosłych.. Liceum eksternistycznie - dlaczego nie!Sprawdzian z edytora tekstu Word : Prezentuję zestaw zadań z Worda, który można wykorzystać na sprawdzianie lub lekcji powtórzeniowej z tego edytora.. Posiada kilka cech, które znasz już zapewne z innych programów takich jak edytory tekstu.. : otworzyć edytor tekstunapisać wzorcowy tekstsformatować tekst ( kolor, wielkość czcionki)wstawić tabelęformatować tabelę według podanego wzoruuzupełnić tabelę o dodatkowe wiersze i kolumnywstawić rysunek z Klipartówwstawić napis posługując się WordArt…wykonać obramowanie strony zapisać dany dokument do swojego folderuprzeznaczenie klawiszy sposób formatowania .Gotową pracę zapisz pod nazwą edytor tekstu na dysku sieciowym H w swoim katalogu .. Oceniane będą poprawne odpowiedzi udzielone za pierwszym razem!. Sprawdzian 1. system operacyjny; Wewnątrz komputera (w jednostce centralnej) znajduje się m.in. urządzenie: ?Materiały na Test (edytor tekstu) proszę o przekazanie informacji o dostępnych materiałach wśród kolegów w klasie 1..

Blokiem tekstu nazywamy dowolny jego ciągły fragment.

Polecam go szczególnie nauczycielom technologii informacyjnej w szkole ponadgimnazjalnej.. Następni napisz w tym stylu zdanie: „Karpacz leży u podnóża Śnieżki.". Najczęściej jest to fragment dokumentu zawierający jedną myśl.. formatowanie akapitu.. Wszystkie będą dotyczyły tego o czym mówiliśmy lub robiliśmy na lekcji.Korzystając z Notesu możesz tworzyć, organizować i rozdzielać dane między wieloma komputerami w sieci.. Najmniejszym blokiem może być pojedynczy znak, a największym cały tekst.Sprawdzian ze znajomości edytora Word97.. Na sprawdzianie pojawią się również inne pytania podobne do tych powyższych.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Otwórz nowy dokument edytora tekstu Word.. Przepisz cały, podany pomiędzy liniami tekst (zachowując formatowanie tekstu podane w nim samym): a) Ten fragment tekstu (punkt a) piszemy czcionką Arial o rozmiarze 20, kolorem czerwonym, linie powinny być wyrównane do lewej.. Formatowanie znaku i akapitu na przykładzie podania do szkoły: .. etap 4. etap 5. układ strony.. 'Jaką komendę wybrać, by w tekst wstawić tabelę?'.. W artykule znajdują się także wskazówki dla uczniów dotyczące formatowania tekstu.Okno edytora WORD posiada wszystkie cechy okna WINDOWS.. Akapit, jest to część tekstu znajdująca się pomiędzy dwoma naciśnięciami klawisza ENTER.Znasz odpowiedź na pytanie: Test helion edytor tekstu 2 gimnazjum?. i pochylać „czcionkę", (() stosować różne wysokości i rodzaje fontów, (() stosować cztery rodzaje .Funkcje tekstu TEST Sprawdź swoją wiedzę przed egzaminem - Wujek Beno zaraz wam wszystko wytłumaczy.. Na nim to uczniowie nauczą się posługiwać myszką, właściwie wykorzystywać przyciski narzędziowe i wykonywać proste operacje na blokach.. To pytania z papierowego sprawdzianu z informatyki dla uczniów szkoły podstawowej.Zaczynamy pracę od poznania prostego edytora grafiki, jakim jest Paint.. program antywirusowy ?. Na rozwiązanie I części masz 20 min.. oraz wcięcia akapitowe w 1 wierszu na 1 cm.. Podstawowym pojęciem jest .. Może on się składać z jednego lub wielu zdań.. Rozbudowane paski: tytuł, menu, narzędzi, taśma oraz linijka ułatwiająca pracę z tym edytorem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt