Test na znajomość lektury tomek w krainie kangurów
Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. A. w styczniu B. w czerwcu C. w listopadzie.. Tomek w Krainie Kangurów; Tomek w Krainie Kangurów, test z lektury Test obejmuje wszystko co jest napisane w tej książce.Mogą go rozwiązywać osoby, które mają akuratnie omawiać lekturę, jak również te, które po prostu chcą :)Test z lektury „Tomek w krainie kangurów"!. Wylosuj krótkie anime na czas kwarantanny!. W okolicach Kanału Sueskiego Tomek zasnął na słońcu i mocno poparzył skórę.ALFRED SZKLARSKI Przygody Tomka w krainie kangurów 1.. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Karta pracy sprawdzająca znajomość lektury „Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego, kl. VI szkoły podstawowej, autor:Wiesława Stolarczyk- Kos, Szkoła Podstawowa im.. Tanshee 3 lata temu.. 9.Jakie zwierzę Tomek pokonał gdy wydostało się z klatki?. Wydarzenia w powieści rozgrywają się: a) w Polsce niepodległej b) podczas I wojny światowej c) w Rosji d) w Polsce pod zaborami 2.. Informacje.. Tomek odpowiadał za kolegę na lekcji: a) geografii b) historii c) j. polskiego d) j. rosyjskiego 3 .. "Tomek w krainie kangurów" Nudny test zawierający pytania dotyczące lektury obowiązkowej w klasie V - "Tomek w krainie kangurów".. Tomek lubił przyglądać się kangurkowi.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Jak dobrze znasz książkę ,,Tomek w krainie kangurów"?

Tagi dla tego testu: lektura, nudaAlfred Szklarski, "Tomek w krainie kangurów" - test z lektury.. 112 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia.Tomek Wilmowski, główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów", jest czternastolatkiem.. Ile lat miał Tomek?. U góry znajdziesz quiz Tomek w krainie kangurów 1.Tomek w krainie kangurów - przetestuj swoją wiedzę.. 6.Co Mielnikow uważał o klasie czwartej?. Udostępnij.. 8.Na jakim zwierzęciu Tomek zrobił sobie zdjęcie?. ~~~~~ KsiążkaAlfreda Szklarskiego „Tomek w Krainie Kangurów" od wielu lat znajduje się nalistach polskich .Tomek w krainie kangurów - pierwszy tom z cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, opowiadający o przygodach Tomka Wilmowskiego.Książka ukazała się po raz pierwszy w 1957 nakładem Wydawnictwa Śląsk i była później wielokrotnie wznawiana.Działo się to po wielkich łowach na kangury.. Czy był w literaturze chłopiec, który miałby równie dużo przygód, co Tomek Wilmowski?. Dlaczego ojciec Tomka wyjechał z Warszawy?. Każda część jest samodzielna fabularnie i treściowo, łączy je tylko osoba głównego bohatera.. A. był podróżnikiem i wyruszył na wyprawę B. groziło mu aresztowanie przez rosyjską .Potem Tomek wyrusza na wyprawę łowiecką..

"Tomek w krainie kangurów" Serwis zamknięty.

Do Australii dociera po prawie dwóch miesiącach podróży, w sierpniu.. 5.Z kim wychowywał się Tomek?. Zbyszek tylko machnął ręką, by mu nie przeszkadzano.. ; ale się wysiliłam, jak układałam to długie zdanie xD.. charakterystyka ZENKA - Ćwiczenia.doc.. Łowy kończą się na początku grudnia 1902 roku.. Malec był zabawny, ciekawski, kręcił śmiesznie mordką i uszami, spoglądał świdrującymi oczami na chło­paka.SPRAWDZIAN Z LEKTURY „TOMEK W KRAINIE KANGURÓW" - grupa A.. Pochylił się, przymknął lewe oko, aby lepiej widzieć.Kartkówka ze znajomości lektury "Tomek w krainie kangurów" KARTKÓWKA ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: ALFRED SZKLARSKI- „TOMEK W KRAINIE KANGURÓW"( za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt) 1. .. Tomek stuknął go w ramię i dał na migi do zrozumienia, że chce spojrzeć przez dziurkę od klucza.. Uczęszcza do czwartej klasy jednego z warszawskich gimnazjów.. Jutro mam test z tej lektury.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: test ze znajomości książki tomek w krainie kangurówTest z lektury "Tomek w krainie kangurów" Odpowiedzcie mi na to: 1.. Tomek zniecierpliwiony ujął go za ucho i odciągnął od drzwi.. "Tomek w krainie kangurów" - pytania .. się pan który przyjechał po Tomka?.

"Tomek w krainie kangurów" to lektura sugerowana dla klasy 5.

Alfred Szklarski "Tomek w krainie kangurów .. "Tomek w krainie kangurów" 29 stycznia (wtorek) rozpoczynamy omawiać powieść Alfreda Szklarskiego tradycyjnie testem ze znajomości lektury.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. będą one umieszczane na Twoim komputerze.. Tutaj znajdziesz szukaj quizy, testy wiedzy i sprawdziany.. Armanda_Wojtasinska 4 lata temu.. Akcja powieści rozpoczyna się w:; a- 1902 b- 1912 c- 1922 3.Tomek zemścił się na lizusie Pawluku przy pomocy: a-chrząszcza .Sprawdź swoją wiedzę na temat tej uroczej książki :) Sprawdź swoją wiedzę na temat tej uroczej książki :) .. Wyszukaliśmy je wśród tysięcy quizów, które mamy na stronie.. Dzięki temu możesz wypełniać quizy na temat, który Cię interesuje.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Tomek w krainie kangurów, którą napisał Szklarski Alfred, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2 Życzę owocnego czytania.. Jest nim sympatyczny i żądny przygód młodzieniec, Polak z rodziny o tradycjach powstańczych i patriotycznych, który wychowywany jest przez wujostwo.Witaj na stronie Quizz.pl.. Jak miał na imię ojciec Tomka?. Tomek odpowiadał za kolegę na lekcji: a) geografii b) historii c) j. polskiego d) j. rosyjskiego 3.Opracowała Teresa Marczewska SP 28 w Lublinie Test sprawdzający „Tomek w krainie kangurów" 1..

Która częścią cyklu powieściowego o Tomku Wilkowskim jest „Tomek w krainie kangurów"?

Szklarskiego Zaznacz właściwą odpowiedź; 1.. W jakim miesiącu rozpoczyna się akcja powieści?. 7.Jak Tomek nabrał celności w strzelaniu?. Bohaterowie przemierzają południowo-wschodnią Australię, stany Wiktoria i Nowa Południowa Walia.. Nazwisko Jurka - szkolnego kolegi Tomka brzmiało: a- Tymowski b- Tymkowski c- Witkowski 2.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Tomek w Krainie Kangurów to pierwsza powieść z cyklu podróżniczych przygód Tomka Wilmowskiego.. Skomentuj.. Autorem książki jest Alfred Szklarski.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i .. talent show friedek pary bajka testy psychologiczne 90210 darmowe testy plemiona oświecenie słownictwo test z religii moda na sukces test o historii .. Tomek w krainie kangurów Sprawdza .Karty pracy do lektury "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego.. słowniki sp.doc.. Lektura szkolna.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kolejna wyprawa, do Afryki, sfinansowana zostanie już z prywatnych środków - w wyrazie wdzięczności Tomek na pożegnanie przed powrotem do Europy otrzymuje od dwóch poszukiwaczy złota sporą bryłę tego cennego kruszcu.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.» Strona główna » Język polski » Współczesność » Tomek w krainie kangurów.. Lektura: Tomek w krainie kangurów;Plik Tomek kangury spr.doc na koncie użytkownika matoo • folder LEKTURY szkoła podstawowa • Data dodania: 1 sty 2012 .. Tomek w krainie kangurów scen.rar.. 10.Z jakiego powodu klatka .Sprawdzian dla klasy VI ze znajomości lektury "Tomek w krainie kangurów" A. .. Na podstawie 10 pytań, zgadnę czy masz psa!. Wydarzenia w powieści rozgrywają się: a) w Polsce niepodległej b) podczas I wojny światowej c) w Rosji d) w Polsce pod zaborami 2..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt