Sprawdzian z historii świat w 2 połowie 19 wieku
Nowszy post Starszy post Strona .. B. II Rzeszą Niemiecką.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Świat w II połowie XIX wieku Historia Polski i świata obfituje w różnego rodzaju wydarzenia.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach .Zamieszczam sprawdzian: Historia - Śladami przeszłości III -Test Świat w II połowie XIX wieku - sprawdzian z odpowiedziami AiB wystarczy kliknąć "czytaj dalej" Test A.. Wiek 20" (w tym testy i sprawdziany oraz klucze odpowiedzi): Klasa 1; ŚWIAT PO I WOJNIE ŚWIATOWEJ .. POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU Droga ku .Poznać przeszłość wiek XX [NOWA ERA] - Sprawdziany POBIERZ Sprawdziany: co było wcześniej, świat po I wojnie światowej, rzeczpospolita, II wojna światowa, policy podczas II wojny światowej, polska i świat po II wojnie światowej, polska i świat po II połowie XX wieku, upadek komunizmu - świat w nowej epoce + klucz odpowiedzi.Pamiętajcie, że materiały dostarczone przez serwis Opracowania.pl nie pochodzą z podręczników.. Powstanie listopadowe w latach 1830-1831 i wojna polsko-rosyjska.. Polacy i .Ziemie polskie w i polowie xix wieku sprawdzian odpowiedzi .. - notatka ; T.5.. 1871 C. Opatentowanie kinematografu 4.. Klucz odpowiedzi do testu z historii z dodatku „Przed egzaminem..

Historia - Polska i świat w II połowie XX wieku.

Gospodarka, nauka i kultura od połowy XIX w. T.4.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Macie może odpowiedzi do sprawdzianu z Historii Świat w II połowie XIX wieku test a ?. Wiek XX Nowa Era.. A. Austro-Węgrami.. Zdaj na 5 z nami .Proces postępu naukowo-technicznego zapoczątkowany w XIX wieku był rozwijany i osiągnął nawet szybsze tempo w wieku XX.. ZJEDNOCZENIE WŁOCH opublikowane: .. • wymienia najważniejsze odkrycia i wynalazki drugiej połowy XIX w. oraz początku XX w.Świat w II połowie XIX wieku , Klasa 3 , Śladami przeszłości , Historia , Gimnazjum , Zasoby , dlanauczyciela.pl .. Subskrybuj posty.. Historia Polski i świata w drugiej połowie XX wieku nie należy do łatwych.. W 1867 r. powstało dualistyczne państwo, które nazwano (0-1 p.). prezydenci polski najważniejsze daty w historii polski wiek wojen sprawdzian królowie elekcyjni polska i świat w 2 połowie 20 wieku daty historyczne królowie polski chronologicznie powtórzenie do .. Polska [email protected] NIP .Śladami przeszłości 3 - Świat w II połowie XIX wieku (0-3p 1) (4p 2) (5-6p 3) (7-8p 4) (9p 5) (10p 6) Tagi dla tego testu: historia nauka śladami przeszłości świat w II połowie XIX wieku gimnazjumPunkty: 1) II połowa XIX wieku i początek XX to okres II rewolucji przemysłowej, która w odróżnieniu od I objęła niemal cały świat..

test > Świat w II połowie XIX wieku.

Walka o niepodległość w Ameryce Łacińskiej w I połowie XIX wieku.. historii klasa 3 europa i iv dzial do swiat w 2 chomikuj sprawdzian historia ziemie polskie w 1 wieku sprawdzian swiat w ii polowie Sprawdzian Z Dzialu Swiat W 2 Polowie 19 W .. Powstało niepodległe Chile, Wielka Kolumbia, Peru, Boliwia oraz Urugwaj.. Sprawdzian Z Dzialu Swiat W 2 Polowie 19 W .Europa w połowie XIX wieku - Wiosna Ludów 2.. Historia i społeczeństwo .. Test "Świat w II połowie XIX wieku" - grupa A.. 2) Alfred Nobel - wynalazca dynamitu i założyciel fundacji przyznającej nagrody w nauce, literaturze oraz Pokojową Nagrodę Nobla.Polska i świat w II połowie XX wieku prace klasowe Polska i świat w II połowie XX wieku odpowiedzi Upadek komunizmu - świat w nowej epoce sprawdziany Upadek komunizmu - świat w nowej epoce prace klasowe Upadek komunizmu - świat w nowej epoce odpowiedzi Zapraszamy do kontaktu.. Książka nauczyciela do klasy pierwszej dołączana do podręcznika „Poznać przeszłość.. W 1857 r. w Indiach wybuchło powstanie (0-1 p.). Dzięki zastosowaniu tych nowych metod wydobycie węgla w Europie i USA gwałtownie wrosło.Rozdziały: I - Świat po I wojnie światowej II - II Rzeczpospolita III - II wojna światowa IV - Polacy podczas II wojny światowej V - Polska i świat po II wojnie światowej VI - Polska i świat w II połowie XX wieku VII - Upadek komunizmu - świat w nowej epoce..

Notatki z historii dla szkoły podstawowej.

Opanowanie południowych Włoch przez "czerwone koszule" 2.. Seria: Śladami przeszłości (gimnazjum / historia) Poziom: Klasa 3 / Świat w II połowie XIX wieku: Tagi: testy: Dostęp dla zalogowanych.. Poznać przeszłość Wiek 20 Sprawdziany i Odpowiedzi.. 4).Macie może odpowiedzi do sprawdzianu z Historii Świat w II połowie XIX wieku test b ?. V - ŚWIAT W II POŁOWIE XIX WIEKU.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim 2.. Połącz daty z wydarzeniami 1.. Niepodległość ogłosiło Haiti, Wicekrólestwo Nowej Grenady, Brazylia oraz Dominikana.. D. Chinami a Rosją.. Przemiany gospodarcze i społeczne na ziemiach polskiech w drugiej połowie XIX w.. C. Skonfederowanymi Stanami Ameryki.. Jednym z ważniejszych państw włoskich, które odegrało znaczącą rolę w procesie zjednoczenia Włoch było: Toskania Lombardia Wenecja Piemont.. D. Królestwem Obojga Sycylii.. Skonstruowanie fonografu przez Thomasa Edisona 6.. Ich podpięcie pod spis treści danego podręcznika polega jedynie na tematycznym dopasowaniu i ma ułatwić Wam poruszanie się po serwisie.Wiek XX Polska i świat w II połowie XX wieku - sprawdzian i odpowiedzi sprawdzian Poznać przeszłość.. W 1867 r. powstało dualistyczne państwo, które nazwano (0-1 p.). 1907 F .Polska i świat w drugiej połowie XX wieku - sprawdzian, do którego możesz się świetnie przygotować!.

Wiek XX Polska i świat w II połowie XX wieku grupa A i B ...

97% gwarancji poprawności odpowiedzi!. A. Japonią a Chinami.. z tego działu znajdziecie właśnie w tym filmiku.Plik Świat w II połowie XIX wieku test Grupa A.doc na koncie użytkownika andziax331 • Data dodania: 3 cze 2012.. Wojny opiumowe toczyły się pomiędzy (0-1 p.). Odzyskanie przez Polskę niepodległości 7. .. ma ktoś test Bliżej historii 3 świat w drugiej połowie .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Przerwij test.. Przemiany gospodarcze i społeczne na ziemiach polskich w drugiej połowie XIX w.. Pytanie 1 /45.. PobierzOferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .HISTORIA KLASA 2. .. Karlass 2 kwietnia 2014 08:19.. Zjednoczenie Włoch: - dwie koncepcje zjednoczenia: rewolucyjna Garibaldiego i „odgórna" Camillo Cavoura (premiera Piemontu) .. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w XIX w.. Wiek XX (Historia) .. i Technikum, Sprawdziany.. test > Świat w II połowie XIX wieku.. Historia; Śladami przeszłości Rozdział V / Świat w II połowie XIX wieku.. Klucze odpowiedzi .. Królestwo Polskie .. Świat na drodze ku wojnie 7.. Stany Zjednoczone Ameryki Polnocnej - notatka; T.3.. Wielka Emigracja.. Ogrom komplikacji politycznych, społecznych i gospodarczych, które miały miejsce w tym półwieczu jest nie tylko trudny do zrozumienia, ale przede wszystkim pamięciowego, faktograficznego opanowania.Najważniejsze informacje, postaci itd.. liczba pobrań: 8190. zaktualizowany: 01 lipca 2015.Sprawdzian wiedzy, na podstawie podręcznika "Przez Tysiąclecia i Wieki" Dział "Koniec wieku", wiek XIX 1.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Historia.. W 1881 r. wybuchło powstanie islamskie, którego uczestników nazywano (0-1 p.). C. Anglią a Japonią.. 1870 B. Pierwszy udany lot samolotem.. Węgiel- przy jego wydobyciu zaczęto stosować świdry pneumatyczne, pompy ssące i rury żelazne do usuwania wody z kopalni.. 0 komentarze: Prześlij komentarz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt