Mitologia grecka sprawdzian klasa 5
Jaką monetę wkładano zmarłym w usta?. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. Grał na lutni tak cudownie, że cała przyroda kładła się u jego stóp, by słuchać pieśni.. Napisz do rodziców (mamy, taty) kartkę z pozdrowieniami.. • Wpisz klasę, do której uczęszczasz, np.np.. Imiona pierwszych bogów: 4.. Jak nazywa się morze i wyspa, na którą spadł Ikar?. Z Chaosu na Olimp, czyli krótka historia świata - scenariusz lekcji i karta pracy - plik pdf Mity greckie - prezentacja multimedialna - plik zip Królestwo bogów - scenariusz lekcji i karta pracy - plik pdf Panteon bogów greckich - prezentacja multimedialna - plik zipTest: Mitologia Grecka cz.1 kl.5 Pierwsza część testu!. Udostępnij.. • Pisz długopisem z czarnym lub granatowym tuszem.. .O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Skomentuj.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Ile wiesz o mitologii greckiej?. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. a) erynia b) egida c) elegia d) róg obfitości..

Sprawdzian z mitologii klasa V 1.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraOferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .BIBLIA 1.. • Nie używaj korektora.. daremną pracą.. Kto ją otrzymał?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test: Mitologia starożytnych Greków kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .. 4 Obserwuj autora .Sprawdzian wiadomości z języka polskiego dla klasy V "MITY GRECKIE".. Instrukcja dla uczennicy/ucznia • Wpisz wyraźnie imię i nazwisko lub kod przydzielony przez nauczyciela.. Skomentuj.. Wyślij zgłoszenie.. Jej piękność budziła miłość nie tylko w Orfeuszu.. •Jak powstał świat według greckiej mitologii.Mitologia grecka - zbiór przekazywanych przez starożytną tradycję grecką opowieści o bogach, boginiach, herosach, wyjaśniających miejsce człowieka w świecie oraz samo funkcjonowanie świata, jego stworzenie i historię.. Dopisz imiona bogów greckich: władca bogów greckich - bogini małżeństwa - bóg morza - bogini domowego ogniska - bóg zmarłych - bogini .Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Co wiesz o mitologii Greckiej ?.

(klasa) Orfeusz był młodym pięknym królem i śpiewakiem Tracji.

!Mit to sfabularyzowaną opowieść fantastyczna, która za pomocą pewnych symboli pomagała ludziom zrozumieć i oswoić odwieczne prawa.. Chętnie na to przystałam pod warunkiem jednak, ze wszyscy wezmą w nim udział.Sprawdzian z Mitologii Klasa V !. Zawiera nieodpowiednie treści?. Na dzisiejszej lekcji dowiemy się: •Co to jest mit.. herrold 4 lata temu.. oa) Detal b) Delad c) Dedal d) Ikar e) Niemiał taty 17) Orfeusz zakochał się w: a) Eurudyce b) Eurydyce c) Afrodycie d) Korze (Persefonie) 18) Zeus miał: a) 1 żonę b) 2 żony c) 3 żony d) 4 żony e) 5 żon f) 6 żon 19) Pies Hadesa miał: a) 1 głowę b) 2 głowy c) 3 głowy d) nieskończoność głów 20) Czy Hera lubiła Heraklesa?Test z mitologii, kl.5 .. że matematyka to jego słaby punkt.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Quiz w Poczekalni.. „P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) „Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Historie te objaśniały starożytnym, powstanie świata, bogów i ludzi .Plik 5 Mitologia test(1).doc na koncie użytkownika hohm • folder Testy i sprawdziany • Data dodania: 23 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Proszę o pracę na temat:Uzasadnij że mity greckie są odzwierciedleniem co to znaczy ,że ''mity greckie są jak lustro,w którym przeglądały się Mity Greckie Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie-- 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Postanowił jednak nie popadać w nagły lęk przed sprawdzianem, tylko zachować zupełny spokój.

5.g, 6. a • Czytaj uważnie wszystkie polecenia.. Sprawdzian składa się z 4 stron.Mitologia grecka Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Język polski Klasa V SP .. 3) Apollo c) władca mórz 4) Hefajstos d) bóg kowali 5) Zeus e) bogini ciemności 6) Hades f) najwyższy władca 7) Demeter g) bogini urodzaju 8) Hekate h) boski posłaniec 9) Hebe i) bóg podziemia 10) Posejdon j) żona Zeusa, opiekunka rodzin1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .Sprawdzian z mitologii dla klasy V.. Podaj ich imiona .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2.. 1.Jak nazywała się pierwsza para greckich bogów?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Ktokolwiek ją ujrzał musiał pokochać.Materiały dydaktyczne z języka polskiego szkoła podstawowa klasa 5.

Odpowiedz.. 12 pyta .Wyobraź sobie, że spędzasz wakacje na Olimpie w otoczeniu greckich bogów.. Kto zabił Minotaura?. Kim była Ariadna?. Za kogo za mąż wyszła Kora?. (Język Polski).. 3.Jak miały na imię trzy siostry Zeusa?Olimpus - Olimpiady przedmiotowe dla szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących.KLASA 5., 6.. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Opracowanie lektury - najważniejsze informacje o „Mitologii" - „Mitologia" jest opisem najważniejszych mitów greckich, które Parandowski zaadaptował do współczesnego języka i sposobu narracji.. Nietrudno się domyśleć, ze większość chciała zorganizować konkurs.. 9.Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. 2.Jak nazywała się cudowna tarcza Zeusa?. Wielką miłością darzył swą żonę, nimfę drzewną, Eurydykę.. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. - Po raz pierwszy „Mitologia" została wydana w 1924 roku, w następnych latach była wielokrotnie wznawiana.Sprawdzian z mitologii.. imię i nazwisko, klasa grupa A. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).. Napisz do nas.. Do wyboru temat pracy pisemnej: Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt