Sprawdzian ze słowotwórstwa gimnazjum
Dopisz wyrazy pochodne(0-6p.). (4pkt.). Dopisz wyrazy podstawowe.. A i B) - Słowotwórstwo - 2 gim • j. polski • pliki użytkownika kiciusiaszka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • slowotwII B.doc, slowotwII A.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Praca klasowa ze słowotwórstwa grupa I .. imię i nazwisko klasa data 1.Znasz odpowiedź na pytanie: Słowotwórstwo - sprawdzian?. Uzupełnij tabelę i podkreśl formanty w wyrazach pochodnych.. SPRAWDZIAN WIADOMO ŚCI ZE SŁOWOTWÓRSTWA Klasa I gimnazjum 1.. Od czasownika błyszczeć utwórz pokrewny a. czasownik b. rzeczownik c. imiesłów przymiotnikowy czynny d. imiesłów przysłówkowy współczesny 3.Grupa I 1. a) Nazwy zawodów b) nazwy miejsc .CO TRZEBA UMIEĆ ZE SŁOWOTWÓRSTWA 1.. Przygotowała- mgr Barbara Czarny nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Janowie LubelskimSprawdzian ze słowotwórstwa.. Uzupełnieniem scenariusza jest karta pracy.. Połącz pojęcie z definicją.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Cyfrowe oraz papierowe podręczniki do języka polskiego - seria Między nami.. Wszystkie odpowiedzi nanoś na kartę odpowiedzi, którą otrzymałeś.. wyrazy pochodne parafraza słowotwórcza żabka gotowanie cecha rzeczy białej człowiek zajmujący się rolą kobieta krawiec 3.TEST ze słowotwórstwa..

daje JANKAćwiczenia ze słowotwórstwa... 2 gimnazjum.?

W językach tzw. żywych zasób słownictwa nie jest stały.. Ma ktoś może sprawdzian ze słowotwórstwa .Cwiczenia -''Nauka o języku cz.2" dla 2 gimnazjum Pilne !. Formantem słowotwórczym nazywamy: a. grupę wyrazów pokrewnych, b. część wyrazu pochodnego, która jest wspólna dla wyrazu podstawowego i pochodnego, c. cząstka, za której pomocą .SPRAWDZIAN ZE SŁOWOTWÓRSTWA rząd II Gimnazjalisto!. Zaznacz rdzeń i oboczności.. Powodzenia!. Słowotwórstwo to dział gramatyki, który zajmuje się: a. budową wypowiedzi, b. odmianą wyrazów, c. budową wyrazów, d. dźwiękami mowy, 2.. Zadania 1. a)zmniejszyć-b)umuzykalnić-Utwórz i zapisz rzeczownik o podanym znaczenie.Sprawdzian dotyczący zagadnień związanych ze słowotwórstwemSprawdzian dotyczący zagadnień związanych ze słowotwórstwem.. Uzupełnij tabelę: wyraz podstawowy wyraz pochodny formant przemówić wypiek strzelec nadciśnienie pański samochód 2. a) rdzeń b) wyraz podzielny słowotwórczo c) formant d) podstawa słowotwórcza.. Dziękuję, jak sobie człowiek tak przed sprawdzianem poczyta, to zaraz mu się lepiej wszystko w .Sprawdzian został skonstruowany w oparciu o ćwiczenia zawarte w podręcznikach i zeszytach ćwiczeń GWO..

Słowotwórstwo - sprawdzian.

Ułozyłam system punktowania i oceniania oraz zestaw przykładowych odpowiedzi .. Co to jest słowotwórstwo?. Podaj odpowiednie wyrazy złożone i podstawowe oraz znaczenie wyrazów.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Czytaj dokładnie polecenia.. Kliknij i odpowiedz.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Gimnazjum - bezpłatne testy powtórkowe.. W którym szeregu znajdują się wyrazy tylko o znaczeniu obojętnym?. W wyrazach pochodnych podkreśl podstawy słowotwórcze i zaznacz głoski oboczne (jeśli takie występują).Sprawdzian wiadomości ze słowotwórstwa dla kl. II gimnazjum..

Przed tobą 17 zadań dotyczących słowotwórstwa.

M. Kopernika w Pruszczu.Plik zawiera scenariusz lekcji 103.. Od których wyrazów utworzony poniższe czasowniki?. Pomoc w znalezieniu szukanego testu Nowe Posty Wybierz .litera sylaba alfabet gloski dzwieczne i bezdzwieczne gloski nosowe i ustne gloski twarde i miekkie narrator zgrubnienia zdrobnienia wyrazy neutralne rodzaje wypowiedzen cechy gatunkowe komiksu zdanie i rownowaznik zdania wyrazy blisko znaczne z czego sklaada sie opis przedmiotu przyimek wyrazenia przyimkowe porownanie stopniowanie .Materiały dotyczące nauczania języka polskiego i angielskiego w gimnazjum.. Sprawdzian ze znajomości lektury składający się z pytań otwartych (wśród nich zadania związane z cytatami).Przygotuj się do sprawdzianu i rozwiąż bezpłatne testy wiedzy oparte o szkolne podręczniki.. Temat słowotwórczy i rdzeń; przedrostki i przyrostki; złożenia zrosty i zestawienia - cała wiedza ze słowotwórstwa do powtórzenia.. Nie wypełniaj arkusza testu.. SPRAWDZIAN ZE SŁOWOTWÓRSTWA GR.. Dokonaj analizy słowotwórczej podanych wyrazów.(0-5p.). Jak sama nazwa wskazuje, jest to nauka zajmująca się sposobami tworzenia nowych słów oraz ich znaczeniem..

Sprawdzian z języka polskiego w gimnazjum w dwóch wersjach.

Ateńczyk, stróżowanie, zaparzyć, rybak, pański 2.. Utwórz rodzinę wyrazów od wyrazu ręka.. a) dom, zupa, łycha b) klasa, szkoła, sprawdzian c) mamusia, siostra, słodycze d) tato, dziadek, milutki 2.. W którym szeregu znajdują się wyrazy tylko o znaczeniu obojętnym?. - element, za pomocą którego został utworzony wyraz pochodny i którym różni się on od wyrazu podstawowego8.. Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu: pobierz (ZIP) Program do kompresji dostępny w Pomocy: Karolina Besztak Gimnazjum nr 1 im..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt