Pytania na sprawdzian z lektury kamienie na szaniec
Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Posłuchajcie opowiadania o ludziach, którzy w tych niesamowitych latach potrafili żyć pełnią życia, których czyny i rozmach wycisnęły piętno na stolicy oraz rozeszły się echem po kraju, którzy w życie wcielić potrafili dwa .. 3.Czego dokonały Buki pod Dębem Wielkim ?. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.Co oznacza tytuł Kamienie na Szaniec?. Książka Kamińskiego dotyczyła takiej właśnie walki i stąd ten tytuł.kamienie na szaniec.. Rozwiąż test!Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. 6.Do jakiej szkoły uczęszczali .rozwiąż test oparty na lekturze kamienie na szaniec:) Podaj swoje imię: o czym i okim jest ta lektura?. Wzorowany na sprawdzianie, który sama pisałam w szkole.. aby przejść do następnego pytania.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lektury .. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2..

<test>Sprawdzian z lektury Kamienie na szaniec.

"Żołnierz Polski" "Testament Mój" "Z głową na karabinie" "Żywot człowieka poczciwego" 14.. Jest to .Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Mamy nadzieję że przyda wam się to streszczenie nie tylko w szkole podstawowej ale i średniej.. U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. Jesteśmy za darmo, bo utrzymujemy się z dobrowolnych darowizn i dotacji.. Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. 2.W jakiej szkole uczyli się chłopcy przed wojną i kto był ich drużynowym?. 2. Podaj slogan związany z sabotażem kin.został uwięziony na Pawiaku do wiosny 1944 a potem nie ma informacji o nim trafił do Oświęcimia został skatowany w alei Szucha został rozstrzelany : 13.. Książka ogółem nudna i nie potrzebnie ją dali.. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. Nudna jak flaki z olejem za dużo bezsensownej gadaniny..

Pytania z lektury Kamienie na szaniec.

Narysuj znak Polski Walczącej 4.Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. Kamienie na szaniec.. SprawdzianZadaj pytanie Wypracowania.. wybijanie szyb u fotografów, którzy wystawiali zdjęcia niemieckich żołnierzy.. Zapraszamy również do drugiego Quizu z tej lekturyChłopcy.SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI LEKTURY „KAMIENIE NA SZANIEC" 1.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska oraz pseudonimy 3 bohaterów?. Materiały powiązane z testem: Test: Balladyna - osoby Postacie z Balladyny.. Czy znajomość książki „Kamienie na szaniec" jako lektury wydaje Ci się konieczna?. Jaki wiersz jest związany z tą książką?. Zawiera nieodpowiednie treści?. miałam 3-dniowom "depresje" jeśli można to tak nazwać.Myślę, że tą lekturę powinno omawiać .Witaj na stronie Quizz.pl.. A te urywki z różnych prac pisanych to tylko szkoda tlenu na zapamiętywanie.. Zawiera 37 pytań.. 11/20 LOL to trzeci test z lektury w którym mam 11/20 😯 .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: sprawdzian z lektury ,,Kamienie na szaniec"?. 10.1.2012 (15:11) .Jak Wam się chce.. pytania z lektury "Kamienie na szaniec" : ) nie musicie odp.. Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. o żadnym z podpunktów.. arsenałem", o którym była mowa w 3 pytaniu..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców.Sprawdzian z treści „Kamieni na szaniec" Kto i dlaczego nosił pseudonim „Zośka"?. Komentarze (8) Brak komentarzy Dodaj komentarz.. Quiz w Poczekalni.. Kamienie na szaniec to słowa napisane przez Juliusza Słowackiego.. ma wszystkie, ale jeśli Wam się będzie chciało : ) to bardzo dziękuję, będę wdzieczna : )))))Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze `Kamienie na szaniec` Aleksandra Kamińskiego.. Wszelkie pytania, uwagi i zmiany w katalogu prosimy kierować do:Na waszą prośbę omawiamy lekturę da szkoły podstawowej "Kamienie na szaniec".. Słowa „Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec" pochodzą z utworu „Testament": a) Cypriana Kamila Norwida b) Krzysztofa Kamila Baczyńskiego c) Adama MickiewiczaPrzedstawiamy streszczenie lektury Kamienie na szaniec, autorstwa Aleksandra Kamińskiego.. na niszczeniu zdjęć Niemców.. o niezapomnianych czasach 1939-1943 roku, o czasach bohaterstwa i grozy.. 5.Jakie prace zarobkowe wykonywali Zośka , Rudy , Alek?. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej .. Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. Pseudonimem Tadeusza Zawadzkiego jest: Zeus RudyAleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury..

Pytania dotyczące lektury Kamienie na szaniec WSZYSTKIE.

Na stałe wspiera nas 339 czytelników i czytelniczek.. pytania z lektury.. W słownikach: Kamiński Aleksander Sondaż Konspiracja wojenna kocie łby Berent Wacław.. Propozycje tematów lekcji związanych z omawianiem lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" 1,2 Oglądamy film Łomnickiego " Akcja pod Arsenałem" 3 Oglądamy filmowy dokument z 1996 autorstwa Barbary Wachowicz 4 Sprawozdanie z lektury " Kamienie na szaniec"Kamienie na szaniec | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. 4.Kim był ojciec Alka i dlaczego go aresztowano ?. Qiuz Z "Kamieni Na szaniec" A.Kamińskiego Pytania,które sprawdzą,czy dacie radę pozytwynie napisać sprawdzian wstępny ze znajomości lektury.Jak omawiam lekturę Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec?. Na czym polegała akcja fotograficzna Wawra ?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 .. Rudy, Alek, Zośka.. jak wiele wiesz o bohaterach polskiej konspiracji, upamiętnionych na łamach tej książki?. Komentarze (3) skomentujWzorowany na sprawdzianie, który sama pisałam w szkole.. Masz niedługo sprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie Na Szaniec"?. #lektura #balladyna #slowacki #juliuszslowacki.Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Quiz wiedzy z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Sprawdź, jak dobrze znasz historię Janusza Boki i jego przyjaciół!. Miały one przesłanie patriotyczne, naleganie aby nie ustawać w walce, nawet gdy jest ona beznadziejna.. Sprawozdanie z lektury "Kamienie na szaniec" Wypracowanie z lektury "Kamienie na szaniec" Kamienie na szaniec; REKLAMA.. Zapamiętaj!. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt