Quo vadis sprawdzian wiadomości
Lektury szkolne.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Quo vadis H. Sienkiewicza to jedna z najlepszych polskich powieści.. 4.Spotkanie Petroniusza i Winicjusza- opowieść o miłości do Ligii Pomysł sprowadzenia Ligii na dwór Nerona jako zakładniczki cezara uczta u Nerona zakończona pijacką orgia i ucieczka Ligii gniew Winicjusz, Eunice sprowadza CHILONA celem odnalezienia Ligii LIGIA chrześcijanką Winicjusz na kazaniu św. Piotra nieudana próba porwania Ligii przez Winicjusza św.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Dwa światy: chrześcijański i pogański ścierają się ze sobą.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Skomentuj.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .. "Quo vadis" - test znajomości lektury.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Podobne działy.. Kiedy Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Zobacz quiz: "Quo vadis"..

Powtórz przed sprawdzianem.

Testy \ Lektury szkolne \ Quo Vadis; Quo Vadis, test z lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Lektura w epoce.. W 1905 r. pisarz otrzymał za nią Nagrodę Nobla.. Wyślij zgłoszenie.. wiadomości o lekturze „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - streszczenie „Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza - wiadomości o lekturzeQuo vadis - test wiedzy.. anuluj.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!. Skomentuj.. Quiz nadesłany przez Pana Tomasza Botora na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz • Lektury • pliki użytkownika tatsel88 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 142 QUO VADIS.mp3, 145 QUO VADIS.mp3 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań..

...Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?

Zagłębiając się w coraz dalsze stronice powieści, powoli zacząłem odkrywać jej przesłanie.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i Ligii B) porwanie Ligii, wyjazd Marka do Ancjum, spotkanie chrześcijan w katakumbach C) śmierć malej Augusty, uczta u Nerona, igrzyska w amfiteatrze D) narodziny następcy Nerona, Petroniusz chrześcijaninem, misja św. .Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk; Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur; Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-Kamińska; Renesans - test dla klasy I Małgorzata Marosz - Kochan; Renesans - zagadnienia powtórzeniowe.. Następne wideo.. Rozpocznij test.. Książka została wydana w 1895 roku.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Quiz w Poczekalni.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Monika Wiertel; Roczny sprawdzian wiadomości z języka polskiego w klasie IV .Sprawdzian wiadomości z „Quo vadis" Grupa 1 1.. Artur_Ostaszewski 2 lata temu.. Udostępnij.. Udostępnij.. Napisz do nas.. Jesteś w pozytywizmie.. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Gatunek: Fikcja historyczna.Ale największą popularność w świecie zdobyła powieść "Quo vadis".. W czterech zdaniach opisz zachowanie Chilona w czasie igrzysk..

Sprawdzian wiadomości o lekturze w PUSTYNI.doc.

Henryk Sienkiewicz.. Można w niej odnaleźć bogactwo szczegółów obyczajowych, drobiazgowe opisy ubiorów, wnętrz .Przygody Pana Parsifala - sprawdzian: Quo vadis - czytanie ze zrozumieniem: Quo vadis - test 1: Quo vadis - test 2: Roland - średniowieczny rycerz - karta pracy: Romeo i Julia - czytanie ze zrozumieniem: Romeo i Julia - karta pracy: Romeo i Julia - rozprawka: Romeo i Julia - sprawdzian po omówieniu lektury: Romeo i Julia - test .Quo vadis (2001) film polski.. W podziemiu działają sekty chrześcijańskie a po Ziemi.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Sięgając po „Quo vadis" nie kierowałem się chęcią przeczytania go z własnej woli, lecz traktowałem je jako narzucone mi zadanie, przecież to lektura!. ZAMKNIJ X. Streszczenia.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Dodał: rysiek37125.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .• Quo vadis - opracowanie, problematyka, bohaterowie, znaczenie tytułu • Quo vadis jako powieść o miłości • Henryk Sienkiewicz • Pozytywizm • Bartek Zwycięzca - streszczenie, plan wydarzeń • Janko Muzykant - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Legenda żeglarska - streszczenie i problematykaSienkiewicz w "Quo vadis": a) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego b) skupił się głównie na architekturze rzymskiej c) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego d) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską RozwiązanieQuo vadis (2001) - Ekranizacja jednej z najpopularniejszych powieści Henryka Sienkiewicza..

Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Szkoła podstawowa.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. "Quo Vadis" - opracowanie.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Odblokuj dostęp do 7655 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Wymień czterech pierwszoplanowych bohaterów powieści „Quo vadis".. Sprawdzian ze znajomości treści lektury Przygody Tomka.doc.. Test wiadomości o nocach i dniach.doc.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Ukazanie się w 1896 roku "Quo vadis" było wielkim wydarzeniem nie tylko w literaturze polskiej, ale i światowej.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Co chciał uczynić z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedział się, że ten kazał Ususowi zamordować Glaukosa.. Strona główna;Test z lektury - Quo Vadis!. Artur_Ostaszewski .• Quo vadis • Cechy powieści historycznej • Henryk Sienkiewicz - życiorys • Quo vadis - streszczenie w pigułce • Quo vadis - streszczenie szczegółowe • Szczegółowy plan wydarzeń „Quo vadis" • Quo vadis - bohaterowie • Quo vadis - opracowanie • Quo vadis - cytatyPlik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010 ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt