Testy z języka polskiego jako obcego

testy z języka polskiego jako obcego.pdf

Są one organizowane kilka razy do roku, zaś ich tematyka obejmuje prezentacje wybranych pozycji serii „POLSKI krok po kroku" oraz szczegółowy kurs korzystania z platformy e-polish.eu.. Sprawdź swój polski - rozwiąż test online!. (Poziom opcjonalny).Państwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych w 2019 roku.. Czas na zmierzenie się z Państwowym Egzaminem Certyfikatowym z Języka Polskiego Jako Obcego.. Egzamin przeprowadzony zostanie na trzech poziomach zaawansowania: B1, B2 i C1 i testował będzie umiejętności posługiwania się językiem .Egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego - Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny.. O NAS.Test kwalifikacyjny z języka polskiego dla obcokrajowców, język polski jako obcy, sprawdź swój poziom języka polskiego, kurs dla zaawansowanych, grupa B1 - B2, egzamin certyfikatowy, przyporządkowanie do grupy.. Słowniczek obrazkowy, słówka z wymową, ćwiczenia online i do wydruku.Test on-line Check out your Polish - complete a test online!. Egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego mają za zadanie określenie kompetencji w języku polskim niezależnie od instytucji prowadzących nauczanie, programów nauczania, stosowanych materiałów i metod.Język polski dla dzieci jako język obcy - nauka języka polskiego od podstaw..

Przykładowe testy:Opis.

Pamiętaj, że aby precyzyjnie określić Twój poziom znajomości języka polskiego konieczna jest jeszcze rozmowa z lektorem.Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej przy Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego organizuje w dodatkowej sesji egzaminacyjnej w dniach 25-26 stycznia 2020 roku państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1.Kolejny egzamin, jak wcześniej zaplanowano, odbędzie się w dniach 7.03-8.03.2020 na poziomie B1 i B2.Z możliwości tej korzystają cudzoziemcy, którzy np. pracują bądź studiują w Polsce oraz osoby starające się o uzyskanie polskiego obywatelstwa (wymagane jest bowiem przedłożenie dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego jako obcego na najniższym poziomie - B1).Certyfikacja języka polskiego jako obcego.. Osoby, zdające egzamin 25-26 stycznia 2020 r. muszą mieć ze sobą ważny paszport!. Certyfikat z języka polskiego jest warunkiem niezbędnym do uzyskania polskiego obywatelstwa.Jest także atutem w rozwoju zawodowym dla obcokrajowców pracujących w Polsce.. Uniwersytet SWPS jest jednym z nielicznych ośrodków w Polsce uprawnionych do przeprowadzania certyfikowanych egzaminów języka polskiego jako obcego.PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO POZIOM ŚREDNI OGÓLNY B2 Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego Państwowa .Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO B1 POZIOM PROGOWY ..

Przykładowe testy i materiały do nauki.

Pomoc w samoocenie kompetencji językowej znajduje się na stronie:Państwowe egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego w Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM.. Zaloguj się do strefy ucznia.. Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że w dniach 7-8 marca 2020 roku w Fundacji Nauki Języków Obcych Linguae Mundi planowany jest.. [email protected] .Miasta, w których planowane są egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego w dniach 7-8 marca 2020 r. Komunikat Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego - Informacja o odstąpieniu Oratio w Kijowie od przeprowadzenia egzaminu w sesji 25-26.01.2020 r.SAN PRZYKŁADOWY EGZAMIN Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO Dla studentów obcokrajowców POZIOM B1 CZĘŚĆ I Rozumienie tekstu czytanego Zadanie 1.Proszę połączyć wyrażenia oznaczające miejsca (z pierwszej kolumny) z wypowiedziami,Egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego - Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny.. W listopadowej edycji egzaminu weźmie udział 60 osób..

Zaloguj się do strefy ucznia.Przykładowe testy POZIOM B1.

UWAGA!. Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM zamierza organizować w dniach 07.03 - 08.03.. Są to publikacje autorów pochodzących z różnych ośrodków uniwersyteckich oraz testy ukazujące się na stronach internetowych PKPZJPjO2 .Studiowałam Nauczanie języka polskiego jako obcego i mimo wcześniejszych doświadczeń z nauczaniem (rosyjski i angielski), ciężko było mi przestawić się na uczenie kogoś swojego języka ojczystego :) Nagle okazuje się, że brakuje nam słów i pomysłów, ale też wiedzy, żeby mówić o własnym języku.Gratulujemy, dotarłeś do miejsca, gdzie możesz swobodnie się komunikować, czytać gazety i oglądać telewizję w Polsce.. Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego: 25-26.01.2020 - poziom B1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych 7-8 marca 2020 r.: poziomy B1 i B2 w grupie dostosowanej .Dla nauczycieli języka polskiego jako obcego, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w naszych szkoleniach proponujemy szkolenia online - webinaria.. egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 dla osób dorosłych.. data egzaminu: 7-8 marca 2020 r. miejsce egzaminu: WarszawaSpecjalistyczne forum metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego, to miejsce, gdzie wyjaśnisz swoje wątpliwości, skorzystasz z doświadczeń innych lektorów oraz poznasz nowoczesne podręczniki i metody pracy stosowane w różnych ośrodkach na całym świecie.Szkoła przeprowadza testy i egzaminy poświadczające znajomość języka polskiego na danym poziomie językowego zaawansowania oraz przygotowuje do egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego..

Poza tym pojedyncze przykładowe testy na konkretny poziom zaawanso-wania obecne są także w wybranych podręcznikach.

ul. Ogrodowa 28/30 00-896 Warszawa.. Trzymamy kciuki!. jest pracą zbiorową doświadczonych wykładowców, zatrudnionych w ośrodku akademickim, który nieprzerwanie od 1952 roku kształci cudzoziemców z całego .Od 19 do 20 listopada 2016 roku odbywać się będzie już drugi organizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego.. Nagranie zostanie odtworzone tylko jeden raz!Zobacz pozostałe tytuły z tej serii: Testy.. Przejawia się to między innymi w izbach lekarskich, które przypominają samorząd lekarski: znajdziemy tu zarówno izbę główną (Naczelna Izba Lekarska, NIL), jak i izby .Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał Uniwersytetowi Rzeszowskiem uprawnienia do organizowania państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego na poziomach: A1, A2, B1, B2, C1 i C2 - dla grupy dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz na poziomach A1, A2, B1, B2 - dla grupy dostosowanej do potrzeb dzieci .testowych lub całych testów przykładowych dla języka polskiego jako obce-go.. Egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego - Uniwersytet Łódzki, Wydział FilologicznyEgzamin z języka polskiego dla lekarzy odbywa się w Naczelnej Izbie Lekarskiej w Warszawie.. Uwaga!. Egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego - Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny .. Pobierz arkusz egzaminacyjny Pobierz plik dźwiękowy .. Sekretariat Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.. Seria Testy Ogólne i Specjalistyczne z Języka Polskiego jako Obcego Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego.. SAMOOCENA.. Kursy języka polskiego są pomyślane tak, aby mogła w nich uczestniczyć każda osoba zainteresowana nauką języka polskiego.Państwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych na 2020 rok.. 2020 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1, B2 oraz C1 (w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych).Certyfikat z języka polskiego jako obcego..Komentarze

Brak komentarzy.