Quo vadis test znajomości lektury
Ukazanie się w 1896 roku "Quo vadis" było wielkim wydarzeniem nie tylko w literaturze polskiej, ale i światowej.. Test wiedzy z „Quo Vadis" .. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock.TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Literatura Test z lektury "Krzyżacy" - poziom trudny.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Podobne działy.. Można w niej odnaleźć bogactwo szczegółów obyczajowych, drobiazgowe opisy ubiorów, wnętrz .Quo Vadis, pytania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Drukuj test.. Kiedy Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko.. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. Test sprawdzający znajomość lektury "Quo vadis" Przykład testu sprawdzającego znajomość lektury "Quo vadis".. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury..

"Quo vadis" - test znajomości lektury.

Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Literatura "W pustyni i w puszczy" - test znajmości lektury Literatura Test z lektury "W pustyni i w puszczy" .Lektury Quo vadis / Quo vadis.. W czym kompała się żona Nerona.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Lektury „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - wiadomości o lekturze; REKLAMA.archeologia bajka charakterystyka czytanie dla dzieci e-book ebook Ebook EPUB ebooki ebook psychoskok fantastyka fantasy historia język polski klasyka klasyka literatury kryminał książka książki lektura literatura faktu małgorzata chaładus miłość nauka opowiadania pdf poezja polityka poradnik powieśc obyczajowa powieść powieść .Plik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie..

Quo vadis - test wiedzy.

Napisz do nas.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Literatura Test z lektury "Quo vadis" - poziom trudny.. 3.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Powiadom znajomego.. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. Mieszkańcy uciekali z nich tysiącami.. Poprowadzi ją .gęściej dymy, były wprost nieprzystępne.. Jak miał na Imię Winicjusz.Lektura w epoce.. Test składa się z 28 pytań.. Na lekcję polskiego.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Archiwum publikacji w serwisie Publikacje edukacyjne.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Quo vadis H. Sienkiewicza to jedna z najlepszych polskich powieści.. To nie tylko powieść historyczna z czasów cesarza Nerona, to .Ale największą popularność w świecie zdobyła powieść "Quo vadis".. W 1905 r. pisarz otrzymał za nią Nagrodę Nobla.. Henryk Sienkiewicz..

Literatura "Krzyżacy" - test znajomości lektury.

Skomentuj.. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Pytanie 1 /16.. Jest to powieść panoramiczna, w której ukazany został Rzym za panowania Nerona, w czasach prześladowania chrześcijan.. Lektury szkolne.. Klasa 7 .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Wymień trzy postacie historyczne.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Nieraz dwie rzeki ludzkie płynące ze stron przeciwnych, spotkawszy się w ciasnym przejściu, parły się wzajem i walczyły ze sobą na zabój.Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz • Lektury • pliki użytkownika tatsel88 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 142 QUO VADIS.mp3, 145 QUO VADIS.mp3.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Winicjusz widział po drodze przerażające obrazy.. a) 41 b) 55 c) 45 d) 31 Rozwiązanie - Projekcje i rzutowania w przyszłość w "Quo vadis": .. Pierwsze przeniesienie „Quo vadis" na ekran to: a) włoska adaptacja Franca Rossi b) włoska adaptacja Jacoby'ego i D'AnnunzioZobacz quiz: "Quo vadis".. Udostępnij.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Rozpocznij test.. Przerwij test.. Społeczność .. "Quo vadis" - test znajomości lektury.. Jak zginął św. Piotr a jak św.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj si .. Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-KamińskaQuo vadis | Inne lektury .. Quo vadis.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Test: Ile lat miał Neron gdy skonał?. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt