Test znajomości lektury latarnik
Jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju?. Sama pisałam test z "Latarnika" bardzo podobny do tego.. Król mianował Małego Księcia ministrem: skarbu.. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. HENRYK SIENKIEWICZ „LATARNIK" Gr.. Podobne działy.. Rozpocznij test.. Zaloguj się.. Niemniej utwór powstał już w epoce następnej.. Opowieść wigilijna.. Nagle z sennego majaku wyrwał go głos strażnika.. Literatura "Krzyżacy" - test znajomości lektury.. Także temat jest rodem z romantyzmu - tęsknota za ojczyzną, los emigranta.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Ale kanclisćie dał kase na piecyk.. Świetna lektura.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Dziś skończyłam i dziś sylwester.„Latarnik" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -latarnik-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. siatkówka test z siedmiu .. FunTest.pl.. 2. trzeba było go znaleźć w ciągu 12 godzin 3. oświetla statkom drogę (chyba) 4.niedziela 5.nie, skalista 6.chyba siedem (ponieważ pisano w książce, że raz dziennie przywoziła łódź żywność i wodę) 7. świeżą żywność i wodę do picia 8. zajmowała jeden mórg powierzchni 9.Henryk Sienkiewicz "Latarnik"..

O Autorze lektury-szkolne.

Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. PRAWDA FAŁSZ 5.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Jest to życie, w którym myśl jest raczej ciągłym zadumaniem się, a z tego zadumania nie budzi latarnika nic, nawet jego zajęcia.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Sprawdzian z lektury ,,Latarnik" .. Test, który zda tylko prawdziwy fan serialu "Do.. Wiem, jakie liczby wybierzesz!. Test sprawdzający czy uważnie przeczytałeś nowelę "Latarnik".. Przedstaw, jak jest, a jak być powinno.. Latarnik (1882); powieści: Trylogia (Ogniem i mieczem 1883-83, Potop 1886, Pan Wołodyjowski .Opowieść o tułaczce, tęsknocie i poszukiwaniu własnego miejsca ?. Super!Wolne Lektury są za darmo i bez reklam, bo utrzymują się z dobrowolnych darowizn i dotacji.. Lesktura Latarnik Henryka Sienkiewicza.Kartkówka ze znajomości treści lektury Henryk Sienkiewicz „LATARNIK" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.. Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletter .świetny filmy skandal anatomia test z filmu polski test z władcy pierścieni biologia ekologia owe polak kierowca real madrit moc pazura test z matematyki fc barcelona virgin lotnictwo test o sporcie kora test z krzyżaków..

Test ze znajomości książki Mały Książe.

"Latarnik" - test znajomości lektury.. kitikitir6 5 miesięcy temu.. Mądrości rodziców!. 1 rozdzial na 1 dzień, bo nie lubię czytać.. #latarnik #lektury #lekturyszkolne #henryksienkiewicz "Ludzie Bezdomni" - streszczenie.Test ze znajomości noweli.. PRAWDA FAŁSZ 6.. No ale dobrze mi poszło.. Lektury szkolne.. Test z treści wiadomości.. Latarnik a pozytywizm.. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. sprawiedliwości.Super lektura.. Henryk Sienkiewicz, "Latarnik" - test z lektury.. Lektury, czyli książki, które wszyscy znamy i zapamiętamy na długie lata.. Szkoła podstawowa.. Przerwij test.. Koniec tej historii jest jednak zgoła inny niż można byłoby sobie wyobrazić.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Czy należy czynić dobro i uszczęśliwiać ludzi na podstawie ,, Opowieści wigilijnej" oraz własnych doświadczeń- rozprawka; Duch przyszłych świąt Bożego .Lektury Latarnik / Latarnik.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pod wpływem lektury bohater oczami wyobraźni zobaczył rodzinną wieś..

"Latarnik" - test znajomości lektury.

9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_LATARNIK.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga Newsletter.. Załóż konto Zaloguj się.. Nauka zdalna 2020.. Wychowanie przedszkolne .W przypadku takiej lektury jak Latarnik test znajomości szczegółów fabuły nie powinien stanowić aż tak wielkiego wyzwania - utwór jest zwięzły, celny i krótki, ponieważ to nie treść fabularna jest w nim najważniejsza, a nadspodziewanie uniwersalne przesłanie.. Opisz mi swój dzisiejszy dzień, a ja podam Ci t. Zbuduj park rozrywki i przekonaj się, jaką księ.1.. latarnik zginął bez wieści, ale przypuszczano, że podczas burzy został spłukany przez bałwan.. W ciągu 14 godzin nowy latarnik objął posadę.. zwaliłam na 5 pytaniu.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Latarnik do nich należy.. Do Skawińskiego dopiero po chwili dotarło, co ten do niego mówi: w nocy rozbiła się na mieliźnie łódź, bo latarnia się nie świeciła..

Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.

Literatura "Katarynka" - test znajomości lektury.. Czytałam chyba 5 dni .. Udostępnij.. Pytanie 1 /16.. Literatura "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury.. Ale to koniec służby latarnika.Jako tytułowy latarnik wiedzie niczym nie zmącony, spokojny żywot w nadmorskiej Panamie.. W utworze kluczową rolę odgrywa Pan Tadeusz - wielka romantyczna lektura.. Sprawdź swoją wiedzę.Test ze znajomości książki Opium w rosole; Zwróć uwagę na atmosferę panującą w domu Jedwabińskich.. Serwis zamknięty.. II"Witaj czwartoklasisto!". Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców.. Test z lektury „Latarnik" Henryka Sienkiewicza.. Mają za zadanie sprawdzić znajomość lektury.. NigdySama pisałam test z "Latarnika" bardzo podobny do tego.. - test kompetencji po klasie III z języka polskiego Raisa Wawreniuk "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego - test ze znajomości tekstu Monika Czerniawska "Zgaduj - zgadula" ze znajomości lektury M. Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi" Grażyna Szynaka „Latarnik" - Sprawdzian z lektury Iwona Radoń"Latarnik" - test znajomości lektury.. Skomentuj.. by ewelinasylla.Wszystko, z czym styka się latarnik, jest olbrzymie i pozbawione zwartych, określonych kształtów.. H. Sienkiewicz ,,Latarnik?„Latarnik" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -latarnik-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!2.. Na stałe wspiera nas 339 czytelników i czytelniczek.. Sprawdź swoją wiedzę.. Fakt czy bzdura?. Więcej testów z lektur.. Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.. Henryk Sienkiewicz.. Na szczęście nikt nie utonął.. ze strony Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Skawiński był samochwałą.. .Kartkówka - znajomość treści lektury - "LATARNIK" Podgląd załącznika.. Gdzie lotnik musiał przymusowo lądować?. Niebo — to jeden ogół, woda — to drugi, a wśród tych nieskończoności samotna dusza ludzka!. Załóż konto.. Grupa A .. Łódź raz na dzień przywozi latarnikowi zapasy żywności.. Klasa 7 .Test zawiera 20 pytań..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt