Latarnik sprawdzian po omówieniu lektury
Sprawdź swoją wiedzę.Lektury Latarnik / Latarnik.. Latarnik streszczenie; Latarnik test z treści; Laura i Filon.. Henryk Sienkiewicz.. Na szczęście nikt nie utonął.. Ale to koniec służby latarnika.Latarnik - opracowanie, Henryk Sienkiewicz - Latarnik, streszczenie i opracowanie.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Romeo i Julia - sprawdzian po omówieniu lektury: Romeo i Julia - test sprawdzający znajomość lektury: Sherlock Holmes - sprawdzian: Skąpiec - karta pracy: Skąpiec - quiz: Skąpiec - rozprawka: Stary człowiek i morze - czytanie ze zrozumieniem: Stary człowiek i morze - sprawdzian z treści: Syn marnotrawny - test: Środki stylistyczne .Sprawdzian z lektury "Latarnik" HENRYK SIENKIEWICZ „LATARNIK .. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. Podobne działy.. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .„Latarnik" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -latarnik-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Latarnik - opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji), problematyka, charakterystyka Skawińskiego Geneza, czas i miejsce akcji Akcja noweli ma miejsce na wyspie koło Panamy , a jej czas to koniec wieku XIX na co wskazywać mogłaby historia opowiedziana przez latarnika, dotycząca jego udziału w różnych konfliktach zbrojnych.Latarnik - streszczenie utworu Henryka Sienkiewicza..

Po Prostu Micha ... omówienie lektury.

Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.. Mały książę - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.„Latarnik" Henryka Sienkiewicza to lektura ponadczasowa, ponieważ: * omówiony jest w niej problem emigracji, który był aktualny nie tylko w czasie zaborów, ale także istnieje w dzisiejszych czasach.. Przekonaj się czy jesteś przygotowany do sprawdzianu!. Odwołaj się do sielanki Laura i Filon Franciszka Karpińskiego oraz do obrazów epoki.. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : .Latarnik bec otoczenia nadzwyczaj prostego a wielkiego począł stary tracić poczucie własnej odrębności, przestawał istnieć jakoby osoba, a zlewał się coraz więcej z tym, co goTest po omówieniu Małego Księcia.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Nagle z sennego majaku wyrwał go głos strażnika.. Opowiada historię Skawińskiego, Polaka, który przybywa do panamskiego miasta Aspinwall, by objąć posadę latarnika.. Pytanie 1 /16.. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii..

"Latarnik" - test znajomości lektury.

Sprawdzian z lektury ,,Latarnik" .Serwis zamknięty.. która po raz pierwszy ukazała się w 1881 roku.. Do Skawińskiego dopiero po chwili dotarło, co ten do niego mówi: w nocy rozbiła się na mieliźnie łódź, bo latarnia się nie świeciła.. Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie.. .Proste i krótkie omówienie lektury Stowarzyszenie umarłych poetów; Pigułkowe omówienie lektury "Konrad Wallenrod", czyli krótko o dziele.. CategoryWybierz test z rozdziału Mały książę lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Różny jest tylko cel tych emigracji, gdyż kiedyś uciekano ze względów politycznych a teraz emigruje się w pogoni za pieniądzem .Karty pracy, kartkówki, sprawdziany / Kartkówka - znajomość treści lektury - "LATARNIK" październik 18, 2016 ; Kartkówka - znajomość treści lektury - "LATARNIK" Podgląd załącznika.. HENRYK SIENKIEWICZ „LATARNIK .Praca na temat utworu "latarnik" 1.Pierwowzorem Józefa Skawińskiego bohatera „Latarnika" jest polski emigrant Sielawa, który został znaleziony martwy w Nowym Jorku.. Egzamin z polskiego w podstawówce.Materiały dydaktyczne z języka polskiego dla klasy 3 gimnazjum.. Wystąpienia publiczne - Cykl ćwiczeń dla szkoły podstawowej i gimnazjum.. Pigułkowe omówienie lektury "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, czyli krótko o dziele..

Omówienie lektury z podstawówki ...

Rozpocznij test.. Był to farmaceuta pochodzący z Polski, który tułał się przez całe życie.. Scharakteryzuj wzorce sentymentalnych kochanków.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. Masz lekturę i chcesz się sprawdzić?. Jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju?. Lekcje mają na celu m.in. ośmielanie przed wystąpieniami publicznymi, nabycie umiejętności uważnego słuchania innych, poznanie elementów dobrego komunikatu, odczytywanie mowy ciała.Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. 2. trzeba było go znaleźć w ciągu 12 godzin 3. oświetla statkom drogę (chyba) 4.niedziela 5.nie, skalista 6.chyba siedem (ponieważ pisano w książce, że raz dziennie przywoziła łódź żywność i wodę) 7. świeżą żywność i wodę do picia 8. zajmowała jeden mórg powierzchni 9.. Sielawa był latarnikiem w Aspinwall podobnie jak Skawiński.Latarnik.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Latarnik Henryka .Przedstawiamy streszczenie noweli Henryka Sienkiewicza - Latarnik.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Nigdy Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Lektura Pana Tadeusza zadecydowała o dalszym losie emigranta-tułacza.Masz lekturę i chcesz się sprawdzić?.

Henryk Sienkiewicz, "Latarnik" - test z lektury.

Geneza utworu, tytuł Latarnik Henryka Sienkiewicza powstał pod koniec 1880 roku i został opublikowany po raz pierwszy w czasopiśmie Niwa.Impulsem do napisania tej noweli była notatka w korespondencji Juliana Horaina, który przebywał w Stanach Zjednoczonych i był korespondentem m.in. Gazety Polskiej.Chociaż po utracie wymarzonej posady latarnika stał się znowu tułaczem, liściem rzucanym na wiatr, to nie czuł się bezsilny - przyciskał do serca książkę, która dodawała mu energii i stanowiła cząstkę umiłowanej ojczyzny.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Lektury szkolne .Test zawiera 20 pytań.. Przekonaj się czy jesteś przygotowany do sprawdzianu!. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, dokładny opis czasu i miejsca akcji, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_LATARNIK.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga .Wklej test na ostatniej stronie zeszytu.. Wskaż te cechy świata przedstawionego w utworze, które mają charakter konwencjonalny, typowy dla sielanki.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Sprawdzian po omówieniu lektury Imię i nazwisko klasa data Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt .Henryk Sienkiewicz, Latarnik.. V Zredaguj zaproszenie, w którym zachęcisz wybranego bohatera lektury do odwiedzenia naszej szkoły.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. Pigułkowe omówienie lektury "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego, czyli krótkie omówienie dzieła.Kartkówka ze znajomości treści lektury Henryk Sienkiewicz „LATARNIK" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Przerwij test.. 1. latarnik zginął bez wieści, ale przypuszczano, że podczas burzy został spłukany przez bałwan.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10411 razy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt