Sprawdzian znajomości lektury latarnik
Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_LATARNIK.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga .Henryk Sienkiewicz "Latarnik".. Legenda o świętym AleksymMasz lekturę i chcesz się sprawdzić?. Literatura Wskaż te cechy świata przedstawionego w utworze, które mają charakter konwencjonalny, typowy dla sielanki.. Scharakteryzuj wzorce sentymentalnych kochanków.. Literatura "Krzyżacy" - test znajomości lektury.. Literatura "Katarynka" - test znajomości .Test sprawdzający dla szkół gimnazjalnych z lektury H. Sienkiewicza „Latarnik", dzięki któremu kompleksowo przygotujesz się do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z języka polskiego.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. Nagle z sennego majaku wyrwał go głos strażnika.. Test zawiera 20 pytań.. Sprawdź swoją wiedzę.. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury .Latarnik - opracowanie, streszczenie, plan noweli Henryka Sienkiewicz.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Nowela została napisana pod wpływem podróży Sienkiewicza do USA w 1881 roku w pozytywizmie.. Henryk Sienkiewicz.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?.

Sprawdzian z treści lektury "latarnik".

Klasa 7 .1. latarnik zginął bez wieści, ale przypuszczano, że podczas burzy został spłukany przez bałwan.. Szukaj.. Została uznana za jedną z najlepszych nowel polskich autorów.Latarnik bec otoczenia nadzwyczaj prostego a wielkiego począł stary tracić poczucie własnej odrębności, przestawał istnieć jakoby osoba, a zlewał się coraz więcej z tym, co go"Latarnik" - test znajomości lektury.. Przekonaj się czy jesteś przygotowany do sprawdzianu!. Na szczęście nikt nie utonął.. HENRYK SIENKIEWICZ „LATARNIK" Gr.. Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców.Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. STREFA NAUCZYCIELA - Strefa dydaktyczna Klasycznie : Czy sprawdzanie wiedzy naszych uczniów ma sens?Przedstawiamy streszczenie noweli Henryka Sienkiewicza - Latarnik.. Literatura "Stary człowiek i morze" - test znajomości lektury.. "Latarnik" - test znajomości lektury.. Na stałe wspiera nas 341 czytelników i czytelniczek.. Ale to koniec służby latarnika.Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum..

"Latarnik" - test znajomości lektury.

Rozstrzygnij, które z poniższych twierdzeń jest prawdą, a które fałszem (Wpisz przy każdym z twierdzeń: P-prawda, F-fałsz)Latarnik do nich należy.. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Lektury szkolne.. Jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju?. Test z treści wiadomości.. Jest utworem prozatorskim - w tej epoce dominuje proza.Pod wpływem lektury bohater oczami wyobraźni zobaczył rodzinną wieś.. Szkoła podstawowa.. #ten #obcy #lektura #lekturyszkolne #lektury.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Latarnik wżyciuwidziałmorze,bopółnocwybiła użnaaspinwallskichzegarach,aon eszczenie opuszczałswo e powietrzne wyżyny—ipatrzył.Wdolepod egostopamigrałomorze.Edukacja, konkursy polonistyczne, konkursy matematyczne.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. Lektura dla gimnazjalistów.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Serwis zamknięty.. Latarnik streszczenie; Latarnik test z treści; Laura i Filon..

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .„Latarnik" - Sprawdzian z lektury 1.. Masz lekturę i chcesz się sprawdzić?. Budowa Latarnik a pozytywizm.. NigdyKarty pracy, kartkówki, sprawdziany / Kartkówka - znajomość treści lektury - "LATARNIK" październik 18, 2016 ; Kartkówka - znajomość treści lektury - "LATARNIK" Podgląd załącznika.. Do Skawińskiego dopiero po chwili dotarło, co ten do niego mówi: w nocy rozbiła się na mieliźnie łódź, bo latarnia się nie świeciła.. II"Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego - test ze znajomości tekstu Monika Czerniawska "Zgaduj - zgadula" ze znajomości lektury M. Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi" Grażyna Szynaka „Latarnik" - Sprawdzian z lektury Iwona Radoń „W kręgu świąt Bożego Narodzenia" test kompetencji - klasa I Katarzyna KozłowskaBiblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli.. CategoryLektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Sprawdź swoją wiedzę.Lektury Latarnik / Latarnik.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu..

Literatura "Siłaczka" - test znajomości lektury ...

W utworze kluczową rolę odgrywa Pan Tadeusz - wielka romantyczna lektura.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. FunTest.pl.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Niemniej utwór powstał już w epoce następnej.. Jesteśmy za darmo, bo utrzymujemy się z dobrowolnych darowizn i dotacji.. Pytanie 1 /16.. Z jakiego kraju pochodził tytułowy bohater noweli H. Sienkiewicza?Sprawdzian.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. Nowela Sienkiewicza po raz pierwszy opublikowana została w „Niwie" w 1881r.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. Zobacz informacje o pozytywizmie i artykuł o autorze w Wikipedii. Geneza.. Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.2.. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. Henryk Sienkiewicz, "Latarnik" - test z lektury.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Przerwij test.. 2. trzeba było go znaleźć w ciągu 12 godzin 3. oświetla statkom drogę (chyba) 4.niedziela 5.nie, skalista 6.chyba siedem (ponieważ pisano w książce, że raz dziennie przywoziła łódź żywność i wodę) 7. świeżą żywność i wodę do picia 8. zajmowała jeden mórg powierzchni 9.Latarnik.. Odwołaj się do sielanki Laura i Filon Franciszka Karpińskiego oraz do obrazów epoki.. Przygotowanie do klasówki i sprawdzianu.. Sprawdzian z lektury ,,Latarnik" .„Latarnik" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -latarnik-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Kartkówka ze znajomości treści lektury Henryk Sienkiewicz „LATARNIK" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Literatura Test z lektury "Zemsta" - poziom trudny.. Podobne działy.. Odpowiedz na 10 Pytań.. Sprawdzian ze znajomości lektury Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt