Sprawdzian znajomości lektury balladyna

sprawdzian znajomości lektury balladyna.pdf

Pobierz cały dokument test.ze.znajomosci.balladyny.testy.z.lektur.sp.doc .. Co zrobiła Balladyna, kiedy na ucztę wdarła się jej matka?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Balladyna przechadza się po zamku Kirkora i postanawia korzystać z bogactwa, które stało się jej udziałem.. Stary i ślepy harfiarz z wyspy Scio przyszedł nad brzegi Morza Egejskiego, a usłyszawszy z wielkim hukiem łamiące się fale; myślał, że szum ów pochodził od zgiełku ludzi, którzy się zbiegli pieśni rycerskich posłuchać.Podczas zbierania malin to Alina okazuje się lepsza od swojej siostry Balladyny, ale ta, aby wygrać konkurs, zabija Alinę i zostaje żoną księcia Kirkora.. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Jak Balladyna potraktowała matkę podczas zamkowej uczty?. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Lektury szkolne.. Taka lekcja to dobra zabawa i niezły sprawdzian znajomości lektury..

"Balladyna" - sprawdzian znajomości lektury.

Czy uda Ci się opisać flagę danego państwa za p.. Test wiedzy z zaklęć!. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Test ze znajomości Balladyny, Testy z lektur SP.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Hrabia zamierza opuścić młodą żonę na kilka dni, by przywrócić tron Popielowi III.. Aby utrzymać i zwiększyć swoją władzę Balladyna popełnia kolejne zbrodnie.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Możesz zdobyć 17 pkt.. STREFA NAUCZYCIELA - Strefa dydaktyczna Klasycznie : Czy sprawdzanie wiedzy naszych uczniów ma sens?Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Szkoła podstawowa .Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować..

"Balladyna" - test znajomości lektury.

Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. A "Balladyna" zyskała drugie, całkiem współczesne życie.. Balladyna zostaje sama w zamku, nękana wyrzutami sumienia.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Nigdy1.. ucieszyła się uciekła z zamku skazała ją na śmierć wyrzuciła ją za drzwi 6.Charakterystyka bohaterów dramatu Balladyna Juliusza Słowackiego.. Znasz tę lekturę?. Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_BALLADYNA.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga .Czy znasz lekturę " Balladyna „ .. Super quiz, jeżeli jeszcze nie miałaś lektury „Sposób na Alcybiadesa" to koniecznie musisz rozwiązać mój test sprawdzający rozdziały I-VI :) Odpowiedz.. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Zbliża się do niej mąż i dowódca straży Fon Kostryn.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Rozpocznij test..

Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury.

Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraOpis testu.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Sprawdzian po omówieniu lektury Imię i nazwisko klasa data Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt .KOCHANY POETO RUIN!. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu.. Wyniki w sieci .. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii..

... Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .

I wten oto sposób Kostryn został otruty.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraKartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki „BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?Edukacja, konkursy polonistyczne, konkursy matematyczne.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Prowadzili swoje dochodzenia, stawali się konsultantami i specjalistami od technik śledczych.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.. Pozwól, że pisząc do ciebie zacznę od apologu, który mi opowiedziano nad Salaminy zatoką.. Podobne działy.. Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. 1.Witaj na stronie Quizz.pl.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!.Komentarze

Brak komentarzy.