Sprawdzian świat po 2 wojnie światowej
Podręcznik: POZNAĆ PRZESZŁOŚĆ.WIEK XX. Konflikty na Bliskim Wschodzie. Zobacz jak to działa. Rozkład materiału - rozdział I. Pytanie 1 /30. Ustalone zostały granice powojennej Polski. Zestaw: "Sprawdzian III - 18. Dodaj wypracowanie;. ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.Plik Dział Świat w czasie II wojny światowej test nr 8.doc na koncie użytkownika jamnik13 • folder Sprawdziany historia • Data dodania: 11 lut 2012Świat po II wojnie światowej. Organizacja ta miała na celu (podobnie jak po I Wojnie Światowej „Liga Narodów") utrzymywać pokój na świecie, bronić praw człowieka jak i wspierać gospodarczo i społeczno narody świata. Daleki Wschod po II wojnie światowej. ROZDZIAŁ IV: POLSKA PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ. Nazwij zjawiska dotyczące międzynarodowej sytuacji politycznej po II wojnie światowej, do których nawiązuje plakat. Blok wschodni w latach 60-ych i 70-ychKto - poza Niemcami i ZSRR - napadł w 1939 r. na Polskę? Temat 4. Pojęcia - Tomasz Tokarz .Wybierz test z rozdziału Polska i świat po II wojnie światowej lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość. Podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych. Skutki II wojny światowej. Nowe testy! Najważniejsze daty i wydarzenia z okresu II Wojny ŚwiatowejWiek XX Rozdział V / Polska i świat po II wojnie światowej. A może ktoś ma te testy ?Świat po II wojnie światowej. Powiększająca się coraz bardziej przewaga aliantów nad państwami Osi rosła nieustannie.

Zakupy.W wyniku II wojny światowej zginęło 53 miliony ludzi, około 30 milionów zostało inwalidami.

Świat po II wojnie światowej." Daleki Wschód po II wojnie światowej Daleki Wschód po II wojnie światowej str. 275. pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia. Temat 2. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych. test > Polska i świat po II wojnie światowej. Temat 3. Warto jednak wiedzieć, co działo się z naszym i z innymi krajami w czasach przeszłych.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Polska po II wojnie światowej - Test A i B podsumowujący rozdział IV. Świat po II wojnie światowej - Test A i B podsumowujący rozdział III; Polacy podczas II wojny światowej - Test A i B podsumowujący rozdział II. Gaba o "Ruchy Ziemi" sprawdzian po dziale 2. Zbliża się sprawdzian? Świat po II wojnie światowej. szczegóły Aktualna kategoria: Nauka » Historia » Gimnazjum - testy do lekcji. "Świat po II wojnie światowej" sprawdzian po dziale 3. - sprawdziany szkoła podstawowa, sprawdzian, klasa. Pobierz sprawdzian z działu 3 „Polska i świat po II wojnie światowej" grupa 1 i 2 dla klasy 8 | .PDF | Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.Sprawdzian III - 18.

Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.

2.Test obejmuje pytania z zakresu wydarzeń po II Wojnie Światowej. Jaka była niemiecka nazwa Łodzi? .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Sprawdzian HISTORIA klasa 8 rozdział 3 Nowa Era "świat po 2. wojnie światowej"Rozwiąż Test! Wczoraj i Dziś 7 odpowiedzi do historii w formacie pdf. Krzysztof Ziemlak 3. I dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1. .Sprawdzian- Polska i świat po II wojnie światowej. Biegła ona wzdłuż linii Curzona, więc na korzyść radziecką.3. Testy \ Historia \ Polska i Świat po II Wojnie Światowej; Polska i Świat po II Wojnie Światowej, test z historiiZobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Miał ktoś sprawdzian z ŚWIAT PO 1 WOJNIE ŚWIATOWEJ ? Zakres podstawowy. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy. Sprawdziany z historii ,,Wczoraj i dziś`` klasa. Poznać przeszłość Wiek 20 Sprawdziany i Odpowiedzi. Wiek XX dla Klasa I Liceum. Zawiera 8 pytań. Świat po II wojnie światowej. Która znana obecnie firma produkowała mundury SS?Sprawdzian dla grup A i B. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Pobierz już teraz Wczoraj i Dziś 7 Sprawdziany wraz z odpowiedziami do ćwiczeń. II Wojna Światowa w końcu się zakończyła. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.

PobierzTEST Trójprzymierze i trójporozumienie 1.

Statystyki zestawu:. Bartosz Janiak (wynik: 100 %) Najlepsi w kategorii: 1. Temat 5. Przerwij test. Początki władzy komunistów w Polsce. Jak nazywała się bomba zrzucona na Hiroszimę? Ostatnią konferencją Wielkiej Trójki było spotkanie w Poczdamie. Która informacja jest FAŁSZYWA:. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi. - grupa testu A i B;POLSKA I ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ Nowy podział świata; Początki władzy komunistów w Polsce; Odbudowa powojenna; Polska w czasach stalinizmu; Niemcy po II wojnie światowej; Koniec stalinizmu; Polski październik; POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU Droga ku wspólnej Europie; Daleki Wschód po II wojnie światowej; Rozpad systemu .Plik pp r1 test b swiat po i wojnie swiatowej.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013Następnie, idąc linią Bugu, dochodziła do wysokości Bełzu, pozostawiając go po polskiej stronie, a dalej niemal prostopadle skręcała do Sanu w jego górnym biegu, w pobliżu Leska, a następnie przebiegała rzeką aż do jej źródeł, pozostawiając po radzieckiej stronie Ustrzyki Dolne, Czarną, Lutowiska i Krościenko.Rozdziały: I - Świat po I wojnie światowej II - II Rzeczpospolita III - II wojna światowa IV - Polacy podczas II wojny światowej V - Polska i świat po II wojnie światowej VI - Polska i świat w II połowie XX wieku VII - Upadek komunizmu - świat w nowej epoce. Czytaj uważnie tekst i zadania. Anna SowiczROZDZIAŁ III: ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ. NiemcyOferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .DZIAŁ I. Cały świat czekał na ten dzień. ANTON KRAWIETZ 2. Doszło do zmiany granic państw, a także licznych migrac. Przejdź na stronę główną Interia.pl. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę. Liczne wystąpienia, sabotaże, rosnąca w siłę koalicja antyhitlerowska doprowadziła.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Szukasz Świat po II Wojnie Światowej Sprawdzian?Historia to jeden z najważniejszych przedmiotów w naszych szkołach, chociaż nie jest on obowiązkowy na maturze. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom. Rozpad systemu kolonialnego. Testy pomogą ci się przygotować! Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1. Powojenny podział świata. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe. - grupa testu A i B. Wejście na stronę sprawdziany.net jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez użytkownika bez zastrzeżeń i ograniczeń postanowień ŚWIAT PO I WOJNIE ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt