Test z antygony z odpowiedziami
W Teatrze Marionetek ODPOWIEDZI 1 a 2 b 3 b 4 a 5 a 6 b 7 a 8 b 9 b 10 b 11 a 12 b 13 b 14 a 15 a 16 b 17 a 18 a 19 b 20 b 21 b 22 a 23 c 24 a 25 Ponumeruj według kolejności przygody Pinokia: 6. Lektury szkolne. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Sofokles, "Antygona" - test z lektury. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy). Quizy Opowiadania. Z kolei ojciec rewanżuje mu się oskarżeniem o uleganie kobiecie.Ujrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie. Alina też, gdy Kirkor rozważa możliwość małżeństwa z którąś z sióstr, uświadamia mu, że gdyby wyszła za niego, musiałaby zabrać ze sobą do zamku matkę i Balladynę.Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona. Po tej konfrontacji władcy z buntowniczką pojawia się syn Kreona i narzeczony Antygony Hajmon. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych. Grecy wierzyli, że brak pogrzebu uniemożliwia zmarłemu dostanie się do Hadesu , a tym samym skazuje go na wieczną tułaczkę. Test ze znajomosci lektury Soflokesa "Antygona" test, qiuzAntygona - test ze znajomości lektury, test z lektury.

Inne tryby nauki.

1.Że jest równie winna co Antygona , a życie bez siostry to nie życie 2.Był niewidomym wróżbiarzem , przepowiedział Kreonowi karę od bogów za złamanie prawa boskiego przez niego. 3.Ponieważ doszło do wojny między Teb i Argos. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny". stich 3 lata temu. Starożytny dramat o prawach ludzkich i boskich. Lektury szkolne. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Ismena gotowa jest wziąć na siebie część winy, ale Antygona z pogardą odrzuca jej pomoc. Czy pamiętasz go wystarczająco dobrze? 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej. Mamy ponad 160.000 użytkowników. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę. Rozpocznij test. Liczy na całkowite poparcie syna i wierność wobec rodziny. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich. Ciekawie byłoby żyć w średniowieczu ( opowiadanie z narracją pierwszoosobową ). Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Test ze znajomości treści lektury "Pinokio". Klasa 1 Liceum. Hajmon : a) umiera w straszliwych męczarniach b) umiera przebijając się mieczem c) nie umiera 13.

TEST Z GRECKICH TRAGEDII: ANTYGONA I KRÓL EDYP.

Liceum. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się / Załóż konto. Nie ma również zastrzeżeń co do winy narzeczonej. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III. Hajmon zgadza się z koniecznością przestrzegania prawa. Terezjasz w rozmowie z Kreonem: a) zapowiedział nieszczęście b) przyznał mu rację c) żadna z odpowiedziDecyzja króla bardzo zbulwersowała Antygonę, siostrę obu braci. We wnętrzu rekina. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .11. 2536 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.antygona (#antygona) Quizy Opowiadania. 4.Napisz list Odyseusza do Penelopy zawierający relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test z treści Przygody Odyseusza Wyjaśnij, dlaczego podróż Odysa trwała prawie 10 lat zamiast możliwych dwóch tygodni.

Antygona ginie: a) zabijając się sztyletem b) topiąc się w rzece c) wieszając się w grocie 12.

Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci". Rozpocznij quiz. Ogólna wiedza literacka .Test online z odpowiedziami, składa się z 26 pytań. Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania. Antygona. Możesz zdobyć 20 pkt. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa! Przetestuj swoją wiedzę.TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI. Materiały powiązane z testem: Test: Pan Tadeusz - test znajomości lektury Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach. Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny. Antygona uważała, że jej obowiązkiem jest zapewnienie bratu spokoju po śmierci, bez względu na to, jakie były jej okoliczności.Test z lektury szkolnej pt. ,, Kamizelka'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera. ,,Antygona'' wszystkie jego TESTy ». Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii. Podobne działy.

I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.

Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa! 4.Ponieważ Polinejkes wywołał bratobójczą wojnę .bardzo szczegółowy test:) Serwis zamknięty. Napisz do nas. Przedstawia jednak ojcu jak na sprawę Antygony patrzą mieszkańcy Teb.Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb. 2536 Obserwuj autora. Test wiedzy z zaklęć! Dodawaj wpisy .Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"! stich • 3 lata temu • #antygona #dramat #kroledyp #lektury #test. Wymień sprzymierzeńców i wrogów Odyseusza.Konflikt tragiczny w „Antygonie" - problem władzy Konflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)? Obserwuj autorów. K .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku. Ares był bogiem wojny.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań. a) Arystofanes"Antygona" - test znajomości lektury. ZADANIE 1 Kto jest autorem "Antygony", "Króla Edypa" i "Elektry"? Antygona - test ze znajomości lektury; Antygona - test ze znajomości lektury Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna „żelazo w ."ANTYGONA" - test ze znajomości lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Odpowiedz na pytania "Antygona" Kat.ieee. Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"! 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi. Staje w obronie Antygony, ojcu zarzuca tyranię. Ismena odmawia.25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "GDPR"), które wymaga od nas .Tłumaczy winę Antygony Hajmonowi, oraz argumentuje swoją decyzję o karze śmierci. Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź Sofoklesa jest głosem osoby pobożnej.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018To ona kocha matkę i sama proponuje, by starowinka odpoczęła któregoś dnia, gdy one z siostrą pójdą w pole..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt