Test znajomości lektury quo vadis
Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Quo Vadis, pytania. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ? Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. To nie tylko powieść historyczna z.Quo vadis H. Sienkiewicza to jedna z najlepszych polskich powieści. W 1905 r. pisarz otrzymał za nią Nagrodę Nobla. 3.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań. Syzyfowych prac oraz odpowiem na. "Quo vadis" - test znajomości lektury. Powiadom znajomego. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ? Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj si. Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-KamińskaTest poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części. Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury. Klątwa Amortencji - Rozdział III.Test z lektury - Quo Vadis! Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Czy powinieneś zostać pisarzem? Test: Ile lat miał Neron gdy skonał? Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?" Czy ktoś napisze mi recenzję filmu ,,Szatan z siódme.

Udostępnij.

Kto podpalił Rzym i dlaczego ? "Zemsta" - test znajomości lektury. Kiedy Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego. Klasa 7 .Quo vadis - test wiedzy. a) 41 b) 55 c) 45 d) 31 Rozwiązanie - Projekcje i rzutowania w przyszłość w "Quo vadis":. Pierwsze przeniesienie „Quo vadis" na ekran to: a) włoska adaptacja Franca Rossi b) włoska adaptacja Jacoby'ego i D'AnnunzioHenryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1. Szkoła podstawowa. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo. Napisz do nas. Podobne działy. Na lekcję polskiego. Jest to powieść panoramiczna, w której ukazany został Rzym za panowania Nerona, w czasach prześladowania chrześcijan. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza? Literatura "Latarnik" - test znajomości lektury. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia. Jak zginął św. Piotr a jak św.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.

Przerwij test.

Nieraz dwie rzeki ludzkie płynące ze stron przeciwnych, spotkawszy się w ciasnym przejściu, parły się wzajem i walczyły ze sobą na zabój.Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu. Rozpocznij test. Stwórz swoją książkę! Jak miał na Imię Winicjusz.Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona? Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem.Lektura w epoce. Wymień trzy postacie historyczne. Powiadom znajomego. Mieszkańcy uciekali z nich tysiącami. Czy szczegóły słynnej przewrotnej komedii wciąż są żywe w Twojej pamięci? Czy powinieneś napisać własną książkę? Literatura "Krzyżacy" - test znajomości lektury. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Quo vadis | Inne lektury. Quo vadis. W czym kompała się żona Nerona. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury. Powtórz przed sprawdzianem.Lektury Quo vadis / Quo vadis.

Omów w oparciu o te.

Obejrzę film dot. Drukuj test.Lektury Quo vadis / Quo vadis. Można w niej odnaleźć bogactwo szczegółów obyczajowych, drobiazgowe opisy ubiorów, wnętrz .archeologia bajka charakterystyka czytanie dla dzieci e-book ebook Ebook EPUB ebooki ebook psychoskok fantastyka fantasy historia język polski klasyka klasyka literatury kryminał książka książki lektura literatura faktu małgorzata chaładus miłość nauka opowiadania pdf poezja polityka poradnik powieśc obyczajowa powieść powieść .Plik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz • Lektury • pliki użytkownika tatsel88 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 142 QUO VADIS.mp3, 145 QUO VADIS.mp3. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Zobacz quiz: "Quo vadis". 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej. Test składa się z 28 pytań. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ? 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Opisz bohaterów lektury Quo vadis i określ czy są to. akcja - zdarzenia przedstawione w utworze łączące si. Jesteś w pozytywizmie. Kto jest głównym bohaterem utworu? .TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1. Literatura "Stary ."Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test wiedzy z „Quo Vadis". Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis #sienkiewicz #testwiedzy. Dlaczego baczyński nazywany jest poetą miłości i .Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ? Drukuj test. Lektury szkolne. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę. Henryk Sienkiewicz. Skomentuj. Winicjusz widział po drodze przerażające obrazy. Poprowadzi ją .gęściej dymy, były wprost nieprzystępne. Pytanie 1 /16. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć. "Quo vadis" - test znajomości lektury. Obraz społeczeństwa w XIX wieku..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt