Akademia pana kleksa sprawdzian klasa 4
Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A". Oczywiście, że obcy nie mogą go wcale zrozumieć, ale pan Kleks i jego uczniowie porozumiewają się z nim doskonale. Alojzy był: a) zwykłym chłopcem b) lalką c) synem golarza Filipa d) przyjacielem Adasia 14. Udostępnij. Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa. Udostępnij. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Język polski, Sprawdziany i testy Sprawdzian ze znajomości lektury "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwy; grupa I, grupa II. Nauczyciel jest średniego wzrostu , ale nie wiadomo czy jest gruby , czy chudy ponieważ cały tonie w swoim ubraniu .a) do przyjaciela Pana Kleksa b) do Mateusza c) do golarza Filipa d) do fabryki dziur i dziurek 13. PRAWDA FAŁSZ 5. Następnie zjawiał się w klasie, zasiadając w swoim fotelu bądź w powietrzu. Kiedy mieszkał w domu nic mu się nie udawało.- Proszę, tu Akademia pana Kleksa. Przeczytaj uważnie tekst, a następnie odpowiedz na pytania. Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa. Pan Kleks jest niezwykłym nauczycielem uczącym w niezwykłej akademii. Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się .Zadanie 2 Wskaż niezgodne z treścią wysłuchanego fragmentu zdania na temat Akademii pana Kleksa.

Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!Jak dobrze znasz książkę.

8 .test z lektury pt.''Akademia Pana Kleksa'' test dla klas IV zapraszam wszystkich tych, co są z klasy IV :)• Do Akademii mogli należeć wyłącznie chłopcy o imionach na literę A. Mógł do nich schować wszystko, co tylko chciał, a kiedy przed snem wyciągał z .Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się! Wyślij zgłoszenie. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Sprawdzian dotyczy lektury „Akademia pana Kleksa" i składa się z pięciu pytań, a właściwie zadań, z którymi uczniowie muszą się zmierzyć. AnetaSun 4 lata temu. Ta oraz inne bajki - streszczenie Adaś Niezgódka miał dwanaście lat i od sześciu miesięcy był uczniem Akademii pana Kleksa. Grupa I Imię i nazwisko: Test ze znajomości lektury „Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.

Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Skomentuj. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Mateusz odrabia z nami lekcje i często zastępuje pana Kleksa w szkole, gdy pan Kleks idzie łapać motyle na drugie śniadanie.Opis Pana Kleksa Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks. „ Okazało się, że w chwilach wolnych od zajęć w fabryce inżynier występuje w cyrku jako linoskoczek, aby nie wyjść z wprawy w owijaniu jednej nogi dookoła drugiej.test z lektury akademia pana kleksa kl 4 > Pobierz za darmo Test Z Lektury Akademia Pana Kleksa Kl 4 > Pobierz za darmo Test Z Lektury Akademia Pana Kleksa Kl 4 r kod aktywacyjny pes 2009 wh cs 1.6 pobierz sprawdzian Pan Kleks Testy sprawdzające znajomośc lektury akademia pana kleksa ciekawa chemia sprawdziany.Z Akademii Pana Kleksa do kl iv ."Akademia Pana Kleksa" to lektura sugerowana dla klasy 4 lub 5. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.AKADEMIA PANA KLEKSA • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc, AKADEMIA PANA KLEKSA TEST 2.docAkademia Pana Kleksa (1984) - polsko-radziecki film fabularny w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, będący adaptacją książki Jana Brzechwy o tym samym tytule.„Akademia pana Kleksa" - streszczenie szczegółowe, 1.

Quiz w Poczekalni.

Pan Kleks zbiera ciekawe przepisy do swojej książki kucharskiej.Plik TEST z odpowiedziami Akademia Pana Kleksa dobry.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Akademia Pana Kleksa • Data dodania: 4 lis 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Sprawdzian w .Lektury obowiązkowe w 4 klasie w roku szkolnym 2019/2020: Jan Brzechwa - Akademia pana Kleksa Janusz Christa - Kajko i Kokosz. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Historia Mateusza // odp; Sprawdzamy znajomość tekstu - Niecodzienne zwyczaje pana Kleksa. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. PRAWDA FAŁSZ • Mateusz został kupiony przez pana Kleksa na targu w Salamance. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj si .Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody. W czwartym trzeba zredagować zaproszenie o określonej tematyce. Zawiera nieodpowiednie treści? Quiz w Poczekalni. // odp; Sprawdzamy znajomość tekstu - Jak wyglądał dzień w Akademii .Sprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem.

doggyster 2 lata temu.

Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa. Pan Kleks bał się golarza Filipa i dlatego: a) schował się na strych b) zmniejszał się c) głośno krzyczał d) uciekł z akademii 15.Pan Kleks - charakterystyka. Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks. Następnie podczas słuchania uzupełniaj schemat odpowiednimi informacjami.„Akademia Pana Kleksa" to jedna z bardziej udanych i popularnych książek dla dzieci.Została napisana ponad 60 lat temu (w 1946 roku) przez Jana Brzechwę. Serwis zamknięty. Zadanie 4 Przyjrzyj się schematowi przedstawiającemu Akademię pana Kleksa. 17 pytań. Arkusz uwzględnia zadania typowe dla sprawdzianu po klasie VI(zadania zamknięte, zadania z luką, zadania dłuższej wypowiedzi pisemnej, zadania na dobieranie) i jest formą wprowadzenia uczniów kl. IV w specyfikę. Autorem książki jest Jan Brzechwa. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. PRAWDA FAŁSZ • Filip był serdecznym przyjacielem pana Ambrożego. Odpowiadaj pełnymi zdaniami! Skomentuj. Zadanie 3 Wskaż zgodne z treścią wysłuchanego fragmentu zdania na temat Akademii pana Kleksa. W zadaniu drugim należy uzupełnić zgromadzonymi w ramce zwrotami tekst z lukami. (2/4) „Akademia pana Kleksa" - streszczenie szczegółowe,. Ostatnie zdanie polega na skonstruowaniu wypowiedzi o określonej tematyce. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa. miałam to w 4 klasie już nie pamiętam XD .Streszczenie krótkie. Szkoła latania (komiks) René Goscinny, Jean-Jacques Sempé - Mikołajek (wybór opowiadań) Adam Mickiewicz - Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz (opisy) Joanna Olech - Dynastia MiziołkówPraca klasowa „Akademia pana Kleksa"- klasa IV I. Kieszenie jego kamizelki zdawały się nie mieć dna i mieściły się w nich różne osobliwości pana Kleksa. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Bardzo polecam!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt