Siłaczka sprawdzian ze znajomości lektury

siłaczka sprawdzian ze znajomości lektury.pdf

U góry znajdziesz quiz Siłaczka - Stefan Żeromski.Siłaczka - Stefan Żeromski - przetestuj swoją wiedzę.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Siłaczka -- nowela Stefana Żeromskiego, wydana po raz pierwszy w zbiorze Opowiadania w 1895 r., opowiadająca historię lekarza Pawła Obareckiego i nauczycielki Stanisławy Bozowskiej.. Nowela ukazuje wyjątkowy wzorzec osobowy na przykładzie Pawła Obareckiego.. Jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju?. O Autorze lektury-szkolne.Stefan Żeromski Siłaczka 1.. Więcej testów z lektur.. Pomimo tego niesie ze sobą ważne przesłanie, ma więc wartości moralne.. Akcja utworu rozgrywa się w niewielkim miasteczku o specyficznej nazwie - Obrzydłówek.Wydarzenia dzieją się również we wsi, w której pracowała bohaterka noweli - Stanisława Bozowska.. Jak dobrze pamiętasz przygody rudowłosej Ani Shirley?. Nowela ukazuje wyjątkowy wzorzec osobowy na przykładzie Pawła Obareckiego.21 pytań z lektury "Chłopcy z Placu Broni", czy dasz radę odpowiedzieć na wszystkie pytania?. Zgłoś błąd Wyświetleń: 17667.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Robię uczniom zapowiadane kartkówki ze znajomości lektur..

"Latarnik" - test znajomości lektury.

O Autorze lektury-szkolne.. Wymień przynajmniej trzy osoby, z którymi Paweł Obarecki grywał w .„Siłaczka" - sprawdzian ze znajomo ci lektury (prawda/fałsz) rz. I 1.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. dlaczego żeromski nazwał książke siłączka.. Mówi o tym, że ideały są dla każdego człowieka ważne.. Stasia zmarła na tyfus.. Streszczenie lektury "Siłaczka" Stefana Żeromskiego.. Bohaterowie nie widz si przez kilka lat.. poleca 85 % .. Autor opisał dwa podstawowe wątki: Obareckiego i Bozowskiej, ich historie są ze sobą związane.. Opowiada historię lekarza, Pawła Obareckiego, który pracuje w małej wsi, Obrzydłówku.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Test ze znajomości lektury Witolda Gombrowicza pt. Ferdydurke Zawiera 30 pytań.. Pacjentką doktora okazała się Stanisława Bozowska, jego dawna sympatia ze studiów, w której był zakochany i z którą mieli wspólne ideały.. Otwórz PDF w nowym oknie.. Doktor Paweł Obarecki, główna postać noweli, oddaje się rozmyślaniom, które są komentowane przez narratora.Katarynka - test wiedzy.. #stefanzeromski #zeromski #silaczka #lekturyszkolne #lektura #streszczenieJęzyk polski, Sprawdziany i testy "Siłaczka" - sprawdzian ze znajomości lektury..

Widget ... "Siłaczka" - test znajomości lektury.

W nienajlepszym humorze powrócił do domu doktor Paweł Obarecki z winta, za którego pośrednictwem składał uroczyście życzenia księdzu plebanowi wraz z aptekarzem, poczciarzem i sędzią w ciągu ośmiu godzin z rzędu.. Test Siłaczka, Siłaczka podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. „Siłaczka" to powie .. Jak bowiem można zapamiętać informacje z kilkuset stron?. Uwaga!. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Siłaczka to jedna z najpopularniejszych nowel autorstwa Stefana Żeromskiego.. Zmarło tak młodo, że nikt nawet nie zdążył poznać jego geniuszu.1.. Z jakiej uroczystości wrócił doktor, kiedy poznajemy go na początku opowiadania ?. Serwis zamknięty.. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.Odpowiesz na pytania dotyczące "Siłaczki"?. Tendencyjność opowiadania polega na tym, że pisarz w oparciu o pozytywistyczne ideały przedstawił losy tych ludzi, którzy zamierzali wprowadzić je w życie.. Henryk Sienkiewicz, Janko Muzykant - to biedne dziecko nie mogło rozwijać swojego talentu, ponieważ nie stać je było na skrzypce..

Akcja ...Sprawozdanie z lektury "Siłaczka" drukuj.

Good morning, czyli test z Angielskiego na pora.. Wylosuj powieść Stephena Kinga!. 6.Siłaczka Lektura w epoce.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Doktor przyjechał do wsi pełen zapału do pracy, gotów walczyć z oszukiwaniem chorych, chciał nieść pomoc wśród najniższych warstw.Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. Nadają sens naszemu życiu.. Aby więc sprawdzić, czy to naprawdę takie trudne, … Czytaj dalej →Plik Sprawdzian ze znajomości lektury Syzyfowe prace.doc na koncie użytkownika hobbit1980 • folder Syzyfowe prace • Data dodania: 4 lis 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik KAROLCIA TEST.doc na koncie użytkownika zinco • folder Karty pracy do lektury, sprawdzian • Data dodania: 4 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Patrząc na umierającą kobietę, przypomniał sobie dawne czasy, gdy spotykali się i dyskutowali o ważnych sprawach w życiu, o ideałach, którym on nie okazał się wierny..

Henryk Sienkiewicz, "Latarnik" - test z lektury.

"Ania z Zielonego Wzgórza" - test znajomości lektury.. Żeromski .Witaj na stronie Quizz.pl.. (Ze Stasią łączy ją umiłowanie wiedzy i odwaga postępowania zgodnie z własnym sumieniem.). Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. Od ilu lat Obarecki mieszkał w Obrzydłówku ?. SamotnikPowróciwszy drzwi gabinetu zamknął tak szczelnie, aby się do niego nikt, nie wyłączając dwudziestoczteroletniej gospodyni .Przedstawiamy streszczenie noweli Stefana Żeromskiego pt. Siłaczka.. Warto więc o nie walczyć i je realizować, bo życie bez ideałów jest pozbawione sensu, co wyraźnie widać na .Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletterFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - test wiedzy.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Więcej testów z lektur.. Widget .. "Siłaczka" - test znajomości lektury.. 2 ile lat stasia spędziła na wsi obok Obrzydłówka 3. czym się zajmowała.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Test: "Siłaczka" - streszczenie Streszczenie lektury "Siłaczka" Stefana Żeromskiego.. "Siłaczka" Stefana Żeromskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.Siłaczka - streszczenie, Siłaczka Stefan Żeromski - streszczenie, opracowanie.. Test Siłaczka - podręcznik Lektury Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Test znajomości lektury pt. Siłaczka Stefana Żeromskiego Zawiera 15 pytań.. Miejsce akcji utworu eromskiego nie zmienia si .. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Lucy Maud Montgomery, "Ania z Zielonego Wzgórza" - test z lektury.. Niektórzy zapewniają mnie, że przeczytali, ale nie zapamiętali.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Gdzie w czasie studiów w Warszawie Paweł Obarecki spotykał Stasię Bozowską ?.Komentarze

Brak komentarzy.