Sprawdzian z lektury nad niemnem
Jesteśmy za darmo, bo utrzymujemy się z .II klasa, Książki z polskiej półki, Liceum | eliza orzeszkowa, nad niemnem eliza orzeszkowa, nad niemnem elizy orzeszkowej, opracowania lektur liceum, opracowanie lektur, opracowanie lektur do matury, opracowanie lektury do matury nad niemnem elizy orzeszkowej, streszczenie lektur, streszczenie lektur liceum, streszczenie nad niemnem .Wybierz test z rozdziału Eliza Orzeszkowa - Nad Niemnem lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Liceum.. Zwraca uwagę na pracę, .. Wolne Lektury są za darmo i bez reklam, bo utrzymują się z dobrowolnych darowizn i dotacji.. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zZrozumieć tekst zrozumieć człowieka testy język polski 2.1-Prace klasowe-Odpowiedzi do prac klasowych-Sprawdziany, kartkówki z .. odpowiedzi Juliusz Słowacki Kordian testy, odpowiedzi Cyprian Norwid testy, odpowiedzi Eliza Orzeszkowa Nad Niemnem .. cz. iii kartkówka z lektury Juliusz słowAcKi Kordian KArtKówKA z leKtury AdAm .Nad Niemnem - Opracowanie Autor: Eliza Orzeszkowa Opracował: Andrzej I. Kordela Czyta: Marek Konopczak Kategoria: Dla młodzieży Długość: 1 godzina 11 minut Opracowanie powieści Elizy .„Nad Niemnem" - symbolika dwóch mogił..

Kartkówka z lektury.

Jest to bardzo dobra metoda na przygotowanie się do sprawdzianu z języka polskiego,a także do powtórki przed pisaniem wypracowania.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Pobierz.. Orzeszkowa w "Nad Niemnem" ukazała rozległy obraz społeczeństwa polskiego drugiej połowy XIX wieku, po klęsce powstania styczniowego.. .Eliza Orzeszkowa, Nad Niemnem, Nad Niemnem, tom drugi.. Lektury 6 dni temu.. Test znajomości lektury Zygmunta Krasińskiego pt. "Nie Boska Komedia" Niemcy.. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.. Przykłady pytań z testu:Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. W jaki sposób Jan wspomina ojca , który udaje się na walkę w powstaniu styczniowym ,, Nad Niemnem" .Akcja „Nad Niemnem" toczy się w drugiej połowie lat 80. dziewiętnastego wieku.. Granica .. pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. Wolne Lektury potrzebują pomocy.. Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli.. Warto powtórzyc przed omawianiem.. Test składa się z 17 pytań.. Eliza Orzeszkowa to jedna z najsłynniejszych pisarek epoki pozytywizmu.Eliza Orzeszkowa, "Nad Niemnem" - test z lektury.. Nad Niemnem - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Benedykt jest człowiekiem zgorzkniałym; w przeszłości .Sprawdzian znajomości lektury "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej..

Sprawdzian znajomości lektury "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

GENEZA: Autorka pisała w jednym z prywatnych listów: " Powieść będzie trzytomowa i jeżeli nie piękna, to przynajmniej pełna rzeczy nowych.. Pobierz materiały: Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem".. Głównym źródłem jej wątku jest powstanie 1863 roku".Wydanie książkowe powieści w 1888 r. przypadło na 25 rocznicę powstania styczniowego, co przyczyniło się do wielkiego sukcesu Nad Niemnem, sukcesu .Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z lektury.Wybierz test z rozdziału Lalka lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Liceum.. Test: Stary człowiek i morze Stary człowiek i morze − opowiadanie Ernesta Hemingwaya.. Test ze znajomości lektury Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) autorstwa Justyna Bednarek.Plik Nad Niemnem.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 29 mar 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test ten jest znakomitym przypomnieniem najważniejszych informacji na temat lektury „Nad Niemnem" Orzeszkowej.. Nad Niemnem Eliza Orzeszkowa - Nad Niemnem Eliza Orzeszkowa - Nad Niemnem..

Test ze znajomości lektury Leona Kruczkowskiego.

Kiedy rozgrywa się akcja powieści?. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie wszystkie streszczenia lektur szkolnych.. Strona główna .. Wymień imiona rodzeństwa Benedykta Korczyńskiego.. Sprawdzian znajomości lektury Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej Zawiera 30 pytań.. Poleć go na FB.. W którym roku powstał utwór?. Akcja powieści rozgrywa się w latach osiemdziesiątych wieku XIX, następują jednak odwołania do czasu powstania styczniowego, które traktowane jest jak wielki zryw narodowy - bardzo pozytywnie.Eliza Orzeszkowa Nad Niemnem Tom I I 1.. Wydarzenia rozgrywają się między czerwcem a końcem sierpnia.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Ciepło i radość lały się z błękitnego nieba i złotego słońca; radość i upojenie tryskały znad pól porosłych zielonym zbożem; radość i złota swoboda śpiewały chórem ptaków i owadów nad równiną w gorącym powietrzu .Geneza utworu i gatunek.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Język polski, Sprawdziany i testy Test ze znajomości lektury " Nad Niemnem" Test ze znajomości lektury „ Nad Niemnem" grupa I 1.. To wątek współczesny, ale pojawiają się też odniesienia do przeszłości, szczególnie powstania styczniowego - historia wspólnej walki powstańczej Korczyńskich i Bohatyrowiczów.Nad Niemnem Test ze znajomości lektury Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu..

#nadniemnem #elizaorzeszkowa #lektury #testzlektury.

Sprawdź, jak dobrze znasz jedną z najsłynniejszych powieści pozytywistycznych.Nad Niemnem - streszczenie, opracowanie.. Wyjaśnij, dlaczego Justyna zamieszkała w domu Benedykta Korczyńskiego.Powieść Nad Niemnem ukazywała się na łamach „Tygodnika Ilustrowanego" przez cały rok 1887, w formie książki została wydana w 1888 roku.. Benedykt Korczyński - jeden z bohaterów powieści „Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.. #nadniemnem #elizaorzeszkowa #lektury #testzlektury.. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.Nad Niemnem -odpowiedzi .. Z edne strony widnokręgu wznosiły się niewielkie wzgórza z ciemnie ącymi na nich borkami¹ i ga ami; z drugie wysoki brzeg Niemna piaszczystą ścianą wyrasta ący z zielo-Sprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedzi.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Lektury.. Lato, Natura, WieśDzień był letni i świąteczny.Wszystko na świecie jaśniało, kwitło, pachniało, śpiewało.. Wedle obyczaju pierwsza drużka powinna wyhaftować na cieniutkiej chusteczce inicjały drużby, w zamian za co on musi ofiarować jej bukiet z gałązek:Eliza Orzeszkowa, Nad Niemnem, Nad Niemnem, tom pierwszy.. Określ czas rzeczywisty i historyczny w „ Nad Niemnem".. Na stałe wspiera nas 340 czytelników i czytelniczek .dów nad równiną w gorącym powietrzu, nad niewielkimi wzgórzami, w okrywa ących e bukietach iglastych i liściastych drzew.. Wolne Lektury potrzebują pomocy.. Eliza Orzeszkowa - Nad Niemnem - Lektury - Język polski, liceum dla Klasa II Liceum - Klasowka.onet.plPrzedstawiamy streszczenie powieści "Nad Niemnem".. Testy \ Lektury szkolne \ Nad Niemnem; Nad Niemnem, test z lektury Sprawdzian znajomości lektury "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.Test Eliza Orzeszkowa - Nad Niemnem, Eliza Orzeszkowa - Nad Niemnem podręcznika Lektury dla Klasa II.. Poznajemy go jako mężczyznę w sile wieku, właściciela majątku Korczyn, który hardo walczy o utrzymanie rodzinnej ziemi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt