Sprawdzian z lektury kajtkowe przygody

sprawdzian z lektury kajtkowe przygody.pdf

Nie było tego w lekturze.. Napisz do nas.. Gdzie Kajtek i Mruczek sie znalezli?. Instrukcje dla ucznia 1.. Testy demo Testy dla klasy III, VI ,test w klasie 6, test klasa 3, arkusze egzaminacyjne Streszczenia - wykaz wszystkich wyszukańZapomniałeś, kim jest Kajtek, postać w lekturze Kajtkowe przygody, Kownacka Maria?. a) związali mu dziób b) nakarmili go chlebem z pieprzem c) zamknęli .. Skomentuj.. Kajtek z bajki "Kajtkowe przygody" to: kruk; chłopiec; bocian; Sprawdź się w poniższych tematach: Latarnik.. Dlaczego nie odleciał z innymi bocianami?. W piwnicy.. 0 0 Odpowiedz .Poznacie przygody Kajtka, bohatera książki "Kajtkowe przygody" NACOBEZU: - podajesz tytuły książek napisanych przez M. Kownacką, - opowiadasz przygody Kajtka.. 0 głosów.. Sprawdź się!Witaj na stronie Quizz.pl.. Kapustę kiszono : a. w słoikach b. w beczce c. w wiadrach 10.Czy znasz dobrze ,, Kajtkowe przygody"?. Leżały jej takżeświetna historia o kajtku który mieszkał na wierzbie z mamą i rodzeństwem.. Jak Antek i Kacperek postanowili oduczyć Kajtka zaczepiania dzieci idących do szkoły?. 20 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. przyśpieszona książka czytana przez lektora.. Jak coś to , to zadanie dla siostry .. W czasie zimy Kajtek mieszkał w: a) stodole b) oborze c) gnieździe d) kurniku..

U góry znajdziesz quiz Quiz Kajtkowe przygody.

Teksty oparte na cyklu Tropiciele klasa 3 wydawnictwa WSiP .1 SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z EDUKACJI POLONISTYCZNO - PRZYRODNICZEJ W KLASIE 3C Prowadząca: Barbara Gula - Araya Temat: Poznajemy lekturę „Kajtkowe przygody" Data: 28.10.2015 r. Obszary z podstawy programowej: - uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; - przejawia wrażliwość estetyczną, rozszerza zasób słownictwa poprzez kontaktDownload: kajtkowe przygody test "Kajtkowe przygody" - sprawdzian ze znajomości lektury SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY KLASY III - "KAJTKOWE PRZYGODY" .. imię i nazwisko ucznia Testy kompetencji- Wydawnictwo Gemmi.. Udostępnij.. ; PPAudiobook - Maria Kownacka - KAJTKOWE PRZYGODY - DEMO Realizacja: .. Kajtek to: a) lis b) bocian c) chłopiec d) bałwan.. ogórki.. pytanie 1 z 10.. Zawiera 14 pytań.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. wypracowanie; .. Od małego był bardzo łakomy i przez to wypada z gniazda.pomimo,że Antek wkłada go do gniazda, ma on uszkodzone skrzydło i nie umie latać.. Czy Kajtek razem z rodzicami i bracmi poleciał do ciepłych krajów?. Chyba tak.. Pisała o sprawach bliskich czytelnikowi - o domu, o szkole, o stosunku do zwierząt, o przyrodzie i życiu wsi polskiej.. Jedna prawidłowa odpowiedź to 5 punktów.Test z lektury pt. „Przygody Tomka Sawyera"..

Kajtkowe przygody.

Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Podkreśl właściwe odpowiedzi.. Społeczność .. Maria Kownacka w swoich książkach często opisywała spotkanie dzieci z przyrodą, nie inaczej jest w tej lekturze.Z lektury "Kajtkowe przygody" poznajemy: prace rolnika, zasady ruchu drogowego, życie w polu w różnych porach roku, narzędzia i maszyny rolnicze, tabliczkę mnożenia, życie ludzi w mieście, zwierzęta żyjące w polach, zależności pokarmowe, gwiazdozbiory.. Kajtkowe przygody.. Maria Kownacka (1894-1982) ponad sześćdziesiąt lat swojej pracy twórczej poświęciła dzieciom i młodzieży.. Jeżeli .. "Kajtkowe przygody" to lektura sugerowana dla klasy 3.. Jaseq11 2 lata temu.. Bociek z powodu złamanego skrzydła nie mógł odlecieć z rodziną do ciepłych krajów i dlatego zamieszkał w gospodarstwie państwa Orczyków, którzy się nim zaopiekowali.KAJTKOWE PRZYGODY LEKTURA KLASY III.. Polecam.Plik Kajtek test.doc na koncie użytkownika aga.jaska • folder Kajtkowe przygody • Data dodania: 4 lip 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kajtkowe przygody - test DRAFT..

... Quiz wiedzy z lektury "Zaczarowana zagroda".

kwiaty.. zadanie .KAJTKOWE PRZYGODY.. Połącz strzałkami imiona z postaciami: bocian wrona lis koń kot Wronisława Fredzio Kita Kajtek Mruczek Kasztan 8.. Na stronie zamieszczono zdjęcia i materiały własne oraz ilustracje, ćwiczenia i inne materiały pobrane z Google.. Co Kajtek najmilej będzie wspominał z pobytu w zagrodzie u Olczaków ?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. 3.Rozwiąż kołówkę.„Kajtkowe przygody" to zbiór opowiadań o młodym bocianie Kajtku autorstwa Marii Kownackiej.. PRZYGOTOWUJĄCY DO OGÓLNOPOLSKIEGO SPRAWDZIANU KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY Czas pracy: 2 x 40 minut.. Jan Brzechwa.. Quiz nadesłany przez Pana Filipa Chłopickiego na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Opis wyglądu Kajtka z Kajtkowe Przygody.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp; Przysmaki Kajtka - wiedza przyrodnicza.Lektura " Kajtkowe przygody " ?. Sejm bociani powiedział że Kajtek nie doleci do ciepłych krajów.. 14,148 wizyt.. Będę bardzo wdzięczny.. Historia samotnego tułacza Skawińskiego chwyta za serca kolejne pokolenia czytelników.. Użyj co najmniej 200 słów 2020-04-20 20:13:49; .. kajtkowe przygody daje naj za długie 0 ocen | na tak 0%.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.„Kajtkowe przygody" to opowieść o bocianie, który złamał skrzydło i nie mógł odlecieć na zimę..

Sprawdź, czy sprawdzian zawiera 12 stron.

힐링트리뮤직 Healing Tree Music Recommended for youJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. .Zobacz quiz: "Przygody Tomka Sawyera".. Autorką książki jest Maria Kownacka.. Kajtek był najsilniejszy z rodzeństwa, ale kiedy spadł na ziemie stał się najsłabszy z rodzeństwa.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.Kajtkowe przygody - streszczenie utworu Marii Kownackiej.. Na stronie używamy cookies.. Zamieszkał więc w gospodarstwie Orczyków, którzy się nim zajęli.. Kajtkowe Przygody.. Badyle, które suszyli gospodarze to: a. konopie b. len c. zboże 9.. 1. kto był autorem książki?. Opisz najciekawszą przygodę z lektury Chłopcy z placu broni.. Kajtkowe Przygody kl.III.. więc zimę spędził w zagrodzie, a tam miał wiele przygód.. 2.Sprawdzian z lektury "Przygody Tomka Sawyera" Sprawdzian ten jest bardzo prosty.. Zobacz, jak dobrze jest Ci znana!. miał nadpęknięte skrzydło.W Twoim opowiadaniu twórczym opisz przynajmniej jedno miejsce, nie zmieniaj faktów z lektury.. Co Kajtek nazwał badylami?.Komentarze

Brak komentarzy.