Testy sprawdzające anaruk chłopiec z grenlandii

testy sprawdzające anaruk chłopiec z grenlandii.pdf

"Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III AUTOR LEKTURY: Czesław Centkiewicz Cel: Sprawdzenie dokładności czytania lektury i umiejętności korzystania z informacji zawartej w lekturze przed przystąpieniem do jej omawiania.. Gdzie toczy się akcja książki?. oboźnym sprzedawcą .„Anaruk chłopiec z Grenlandii" test sprawdzający znajomość lektury AUTOR LEKTURY .. a) Nukuna b) Tugto c) Omialik 2.. Mamy pole do popisu przyrodniczego, matematycznego, plastycznego i oczywiście językowego.. Pamiętasz istotne fakty.. 11-6 punktów - Starasz się, ale słabo pamiętasz treść lektury.. Każdy uczy się tu polować z kajaka już od małego dziecka.Materiały do wykorzystania podczas omawiania lektury Czesława Centkiewicza.. Jesteś uważnym czytelnikiem.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Anaruk, chłopiec z Grenlandii Czesława Centkiewicza znajdziecie na streszczenia.pl.Anaruk, Chłopiec z Grenlandii - Czesław Centkiewicz Stary Wujek - znają słowa "kradzież".. Lubię czytać, chciałabym, żeby dzieci też to lubiły.. Dlatego wybiera się z Omialikiem, jego przyjacielem, na samodzielne polowanie.Tytułowym bohaterem opowiadania „Anaruk, chłopiec z Grenlandii" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów jest dwunastoletni eskimoski chłopiec.. 16-12 punktów - Dobrze znasz treść lektury.. Główny bohater bardzo silnie pragnie udowodnić swoją dorosłość..

Autor książki "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" był: answer choices .

Nie odbiegało jego życie od tutejszych mieszkańców bardzo zimnej wyspy, której nazwę wymieniłem wcześniej.. Test można wykorzystać na różne sposoby:Test sprawdzający znajomość lektury pt. "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" | tekst nr 36172 Więcej informacji Tego Pina i nie tylko znajdziesz na tablicy Czytanie ze zrozumieniem, testy z lektur użytkownika Monika H. .Anaruk, chłopiec z Grenlandii - streszczenie utworu Czesława Centkiewicza - strona 2. wera222, 2009-02-03 ok Podgląd treści.. Od dzieciństwa uczy się ciężkiej pracy i poznaje nowe umiejętności, które pozwolą mu przetrwać w dorosłym żuciu.. Odpowiedz na pytania.. Kto jest głównym bohaterem?. myśliwym i rybakiem.. Anaruk żyje razem z rodzicami w osadzie na Grenlandii.. Jakie narzędzia zabierają Eskimosi na polowanie?. A przynajmniej nie był tym, kim chcielibyście, by był.. O ile spotkanie z książką często jest dla nich magiczne i fascynujące, o tyle szkolne "omawianie" lektury już nie tak bardzo.Anaruk to chłopiec, który od narodzin nie miał wcale łatwo..

Polecam przeczytanie jej ponownie.Anaruk - dwunastoletni chłopiec eskimoski.

Ich domy są zawsze otwarte.. a) na Antarktydzie b) w Grenlandii 2.. Strudzony wędrowiec może w nich wypocząć, coś zjeść a nawet mieszkać tak długo jak potrzebuje.<br /><br />Dzieci eskimoskie nie lubią czekolady.. Na wyprawę Eskimos ubiera się-w specjalny skórzany kaftan, związany wokół kostek na rękach, pod brodą i dookoła otworu kajaka.. W mojej klasie praca z lekturą nierozerwalnie wiąże się .. "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III Maksymalna liczba punktów do zdobycia:21 pkt Wszystkie odpowiedzi (500 najlepszych)Anaruk to dwunastoletni chłopiec żyjący na Grenlandii.. Pobierz (doc, 26,0 KB) Komentarze.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci oraz szczegółowy plan wydarzeń.. Czy znasz dobrze lekturę,, Anaruk, chłopiec z Grenlandii" .Bajka animowana zrealizowana przez uczniów klas 3c, 3e oraz 2g ZSP 16 we Wrocławiu, podczas warsztatów animacji poklatkowej, w ramach projektu Szkoła w mieście w ODA Firlej.. 21-17 punktów - Wspaniale znasz treść lektury.. Miał nawyk do harowania jako myśliwy i życia na Grenlandii w igloo..

Oto kulisy literackiego śledztwa Adama ...Grenlandia to wyspa: Anaruk, chłopiec z Grenlandii DRAFT.

a) harpuny, dzidy, strzały .Test znajomości lektury klasy III "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", może być również wykorzystany jako dodatkowa karta pracy do tej lektury.. Powieść Anaruk, chłopiec z Grenlandii opowiada o życiu dwunastoletniego Eskimosa Anaruka, który wraz z rodziną mieszka na Grenlandii.. Już od dziecka przygotowuje się on do ciężkiej roli myśliwego, polującego w surowym klimacie Bieguna Północnego.. Wraz z rodziną mieszka w wiosce na Grenlandii.. 16-12 punktów - Dobrze znasz treść lektury.. Dla nich przysmak to zupa z kości, kopyt i rogów gotowana przez kilka dni przez wszystkich mieszkańców wioski.TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY,,ANARUK, CHŁOPIEC Z GRENLANDII .. pisarzem i podróżnikiem.. a) 10 b) 12 c) 11 4.Jedną z moich ulubionych lektur omawianych w okresie zimowym jest „Anaruk chłopiec z Grenlandii" Aliny i Czesława Centkiewiczów.. Dźwięki .\\\"Anaruk chłopiec z Grenlandii\\\" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III 21-17 punktów - Wspaniale znasz treść lektury.. 11-6 punktów - Starasz się, ale słabo pamiętasz treść lektury.. Historia młodego Inuity jest wspaniałym podłożem do realizacji zagadnień z zakresu różnych edukacji.. W ten sposób tworzy on z myśliwym jedną wodoszczelną całość.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Czy uważnie czytałem/czytałam lekturę Czesława Centkiewicza pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii" - zaznacz prawidłową odpowiedź.Plik test ze znajomości lektury Anaruk chłopiec z Grenlandii.docx na koncie użytkownika Lucyna661 • folder Sprawdziany • Data dodania: 12 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Lesson description: "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III..

Jesteś uważnym czytelnikiem.Anaruk, chłopiec z Grenlandii, bohater popularnej książki Czesława Centkiewicza, nie istniał!

Aby przetrwać, należało odpowiednio zabezpieczyć się przed .. Jesteś uważnym czytelnikiem.. Chodzi więc z ojcem na polowania, podczas których niejednokrotnie wykazuje się wielką odwagą, sprytem i zręcznością.Anaruk Chłopiec z Grenlandii 4 może wydostać się z niej i tonie.. Pamiętam, że tą książkę omawiałem jako lekturę w czasach wczesnej szkoły podstawowej.. Podarunek jaki Anaruk otrzymał przy poznaniu od autora książki to: a) broń b) nóż stalowy c) ręcznik 3.. Test można wykorzystać na różne sposoby:Test sprawdzający znajomość lektury pt. "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" .. Anaruk podarował autorowi lektury na pożegnanie: a) swoje zdjęcie w kajaku b) amulet, który przynosi szczęście c) nowe buty ze skóry rena 17.Streszczenie krótkie..Komentarze

Brak komentarzy.