Kartkówka kontynenty i oceany klasa 5

Kontynenty cz. 1 - Geografia, testy - Geografia, gimnazjum dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pl2 zadania z przyrody kl.6 < Kontynenty i oceany > POMOCYYYY !. Każdy fragment kuli ziemskiej, który nie jest zalany wodami mórz i oceanów, nazywamy lądem.. Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. Np z polskiego, matmy żebym mogła poćwiczyć dla kl 6Jaką ocenę dostaniesz z kartkówki?. Jaki ocean jest najmniejszy?. Po rozwiązaniu każdego zadania wybrana przez nauczyciela grupa czyta odpowiedź, pozostałe grupy sprawdzają swoje odpowiedzi, i nanoszą poprawki - wszystkie prace będą ocenione na następną lekcję.. Planeta Nowa Lądy i oceany na Ziemi sprawdzian klasa 5 nie musi wcale być taki trudny.Wybierz test z rozdziału Australia, Antarktyda, Arktyka lub podrozdziałów podręcznika Geografia, testy dla Klasa I Gimnazjum.. Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie-- Regulamin i Politka prywatności5.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby .Ta tablica wyników jest obecnie prywatna.. Skorzystaj z atlasu lub mapyKlasa 5 , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , .. \ Planeta Nowa \ Klasa 5 \ Lądy i oceany na Ziemi Karta pracy ‒ „Pierwsze podróże geograficzne" .. Kartkówki ..

Kontynenty i oceany .

Przekonaj się!. Przekonaj się!. Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.. Afryka, Ameryka Południowa, Ameryka Północna, Antarktyda, Australia, Azja, Europa, Ocean Arktyczny, Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski, Ocean Południowy, Ocean Spokojny.1 Wymie oceany i kontynenty.. Ile wiesz o kontynentach, oceanach i cieśninach?. Dostęp dla zalogowanychLekcja: Strefy klimatyczne i krajobrazowe.. Wśród lądów wyróżniamy wielkie obszary o powierzchni wielu milionów kilometrów kwadratowych, nazywając je kontynentami, oraz małe fragmenty lądów nazywane wyspami.. Azja to największy kontynent o powierzchni około 44,6 mln km Indeks górny 2 2.W tym filmie znajdziesz podstawowe informacje dotyczące kontynentów oraz oceanów na Ziemi.. Morze, ocean, jezioro, staw, rzeka, potok i strumyk to zbiorniki wodne.. Barbara_Pietrowicz 4 lata temu.. POWODZENIA!. Jaką ocenę dostaniesz z kartkówki?. Jak nazywa się najdłuższa rzeka w .Jest to zadanie które możecie robic na informatyce W programie.. Ile wiesz o kontynentach, oceanach i cieśninach?. W tym quizie się dowiesz!. Ta tablica wyników została wyłączona, ponieważ Twoje opcje różnią się od opcji właściciela zasobu.1.. Przekonaj się!. 5:32.Wybierz test z rozdziału Afryka lub podrozdziałów podręcznika Geografia, testy dla Klasa I Gimnazjum..

Wska kontynenty i oceany na mapie wiata.

Lub inne testy.. W taki sposób o wiele szybciej i przyjemniej przyswoisz materiał, dzięki czemu sprawdzian z geografii pójdzie ci dobrze, a ty nauczysz się czegoś ciekawego o świecie.. Indyjski i najmniejszy z nich Arktyczny którego powierzchnia to "tylko" 15 mln km CIEKAWOSTKA Koła olimpijski symbolizują pięć kontynętów: .Oceany: Spokojny 179mln km² Atlantycki 91mln km² Indyjski 76mln km² Arktyczny 15mln km² Kontynenty: Azja 44 mln km² Afryka 30 mln km² Ameryka Północna 24 mln km ² Ameryka Południowa 18 mln km² Antarktyda 9 mln km ² Europa 10 mln km ² Australia 9 mln km²Sprawdzian z serii Planeta Nowa Klasa 5 Sprawdziany.. 3 Korzystaj c z tabeli zamieszczonej w podrczniku, wypisz kontynenty od najwikszego do najmniejszego.. Jaką ocenę dostaniesz z kartkówki?. Skomentuj.. Barbara_Pietrowicz.Przykładowy test z przyrody o kontynentach i oceanach dla klasy 6?. Subskrybuj i daj się zadziwić innym filmom od Da Vinci Kids: kontynenty - Szkoła Profesora Szymona .. Kontynenty cz. 2 - Geografia, testy - Geografia, gimnazjum dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pl 2 Podaj nazw najwyej po oonego punktu na Ziemi i wska go na mapie..

4 Na mapie konturowej wiata podpisz kontynenty i oceany.

Rozwiąż quiz!. Wśród nich są zbiorniki wód słonych.Home >> Gry geograficzne >> Świat >> Świat: Kontynenty i oceany (wersja obrazkowa) Świat: Kontynenty i oceany (wersja obrazkowa) - Testy geograficzne.. Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam, działania mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu na stronach.Poznaj fakty i ciekawostki o kontynentach, morzach i oceanach naszej planety.. Ta lekcja w wersji e-learning TUTAJ Zadanie domowe (obowiązkowe): karta-pracy-strefy-klimatyczne-i-strefy-krajobrazowe Wybierz formę swojej notatki do zeszytu (możesz przepisać ją w punktach lub w formie grafonotki) - uwaga: musisz uzupełnić brakujące nazwy stref krajobrazowych oraz pokolorować strefy klimatyczne wg kolorów (zajrzyj do .Cechy południków:- wszystkie południki mają taki sam kształt- są półokręgami- długość każdego południka wynosi ok. 20 000 km, w stopniach 180 stopni- jest ich nieskończenie wiele- wszystkie południki wskazują kierunek Północ i Południe i wszystkie zbiegają się w biegunach ZiemiCechy równoleżników:- mają kształt okręgu,- długość zmniejsza się ku biegunom,- przez .2.. Mapa „Kontynenty i oceany" pokazuje rozmieszczenie kontynentów i oceanów na kuli ziemskiej oraz granice pomiędzy nimi..

Kontynenty i oceany Ziemi | Czy jesteś tak mądry jak ja?

nowa era zad 27 Połącz strzałkami kontynenty z oceanami, które je oblewają ocean spokojny Azja Afryka Ameryka Południowa Ameryka Północna Antarktyda Europa Australi Ocean Atlantydzki Ocean Indyjski Azja Afryka Ameryka Północna Ameryka Połudnowa Anarktyda Europa Australia Ocean Arktyczny Zad 29 Jakie cechy .Witaj na quizie o kontynentach i o oceanach.. Udostępnij.. Szukaj.. 2 - KONTYNENTY I OCEANY..