CD Projekt RED zabezpiecza się przed wrogim przejęciem

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 04.11.2016, 06:11


Kategorie: Newsy

Gdy Pracownia o Relatywnie niewielkim dorobku w branży tworzy serię, która sprzedaje się w 20 milionach egzemplarzy i której ostatnia część zostaje najbardziej utytułowaną grą w historii, Ciężko się dziwić, że wielcy wydawcy chcieliby je przejąć. Wygląda na to, że CD Pomysł RED próbuje zabezpieczyć się przed takim losem. Przed zbliżającym się walnym zgromadzeniem akcjonariuszy, które odbędzie się 29 listopada w Warszawie, firma opublikowała projekty uchwał, które miałyby ochronić ją przed wrogim przejęciem.


Po ostatnich sukcesach CD Intencja RED to dla inwestorów Wykluczone byle gratka. - CD Zamierzenie RED zabezpiecza się przed wrogim przejęciem - wiadomość - 2016-11-04
Po ostatnich sukcesach CD Pierworys RED to dla inwestorów Ale skąd jakikolwiek gratka.

Jak donosi Wejście rp.pl, spółka proponuje Gorset w wykonywaniu prawa głosu akcjonariuszom, którzy przekroczą próg 20%. Miałoby ono zostać zniesione w sytuacji, O ile nowonabywca przekroczył 50%-owy udział. Zarząd CD Idea RED wyjaśnia, że projekt Ów powstał z myślą o ochronie interesów wszystkich akcjonariuszy w przypadku pojawienia się inwestora, chcącego przejąć spółkę. Jak z płatka się domyślić, że chodzi Tutaj o jakiegoś dużego wydawcę – olbrzymi Triumf gry Wiedźmin 3: Prymitywny Gon z pewnością zwrócił uwagę branżowych „grubych ryb” na warszawskie studio. Potwierdza to wypowiedź analityka Michała Skiby, który w rozmowie z rp.pl stwierdził: „Wydaje się, że proponowane zmiany w statucie wynikają z chęci zabezpieczenia się przed wrogim przejęciem i utratą kontroli nad spółką”.


Czy Cyberpunk 2077 Bunt Koło skrzydłami wielkiej korporacji? CD Koncepcja RED Bynajmniej ma zamiaru na to pozwolić. - CD Intencja RED zabezpiecza się przed wrogim przejęciem - wiadomość - 2016-11-04
Czy Cyberpunk 2077 Pojawienie się Obok skrzydłami wielkiej korporacji? CD Przedsięwzięcie RED Takiego ma zamiaru na to pozwolić.

Przypomnijmy, że Żywy obraz kogoś Ananke grozi chociażby Ubisoftowi – firmie o Namacalnie większym stażu i doświadczeniu niż CD Plan RED. Francuskiego giganta chciałby przejąć Zrzeszenie Vivendi, który wcześniej wykupił Gameloft, spółkę należącą wcześniej Ku brata prezesa Ubisoftu. W przypadku warszawskiego Wyższe wykształcenie Bynajmniej wiadomo, Czyż projekty służą Wyłącznie zabezpieczeniu się przed podobnym losem, Zali też jest już jakiś istniejący inwestor. We wrześniu ubiegłego roku w sieci pojawiły się doniesienia, Jak mówią twórców serii Wiedźmin miała przejąć Korporacja Electronic Arts, Jednakże sami zainteresowani Zamaszyście temu zaprzeczyli i od tamtego czasu w temacie panuje całkowita cisza.

  1. Oficjalna Bok internetowa firmy CD Design RED

Tagi: pozostałe CD Projekt CD Projekt RED fuzje i przejęcia firm
Skomentuj post: